We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE 25Gb SFP28 SR 100m Transceiver
SKU
845398-B21
£477.68
£398.07
In stock
0 available
SKU: 845398-B21
EAN: 0190017016559
25Gb SFP28 SR 100m Transceiver25Gb SFP28 SR 100m Transceiver
Category: network transceiver modules
| Interface type | SFP28 |
|---|---|
| Maximum data transfer rate | 25000 Mbit/s |
| SFP transceiver type | SR |
| SKU | 845398-B21 |
| EAN | 0190017016559 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | In Stock |
.
| Performance | |
|---|---|
| Maximum transfer distance | 100 m |
| Fiber ports quantity | 2 |
| Product colour | Aluminium |
| Harmonized System (HS) code | 85369010 |
| Features | |
| Product colour | Aluminium |
| Network | |
| Fiber ports quantity | 2 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 138 mm |
| Depth | 55 mm |
| Height | 11.9 mm |
| Weight | 19.2 g |
| Technical details | |
|---|---|
| Maximum transfer distance | 100 m |
| Weight (imperial) | 0.0181 kg (0.0400 lbs) |
| Ports & interfaces | |
| Fiber ports quantity | 2 |
| Other features | |
| Weight (imperial) | 0.0181 kg (0.0400 lbs) |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85369010 |
You may also be interested in
| Product |
New
HPE 25Gb SFP28 SR 100m Transceiver
£477.68
£398.07
|
Recommended
Cisco Meraki MA-SFP-1GB-SX network tra...
£424.36
£353.63
|
Hot Product
Cisco 25GBASE-SR SFP Module for 25-Gig...
£420.55
£350.46
|
Bestseller
HPE Aruba Networking 10G SFP+ LC SR 30...
£480.86
£400.72
|
Popular
AddOn Networks DS-SFP-FC8G-LW-AO netwo...
£421.52
£351.27
|
AddOn Networks GLC-LH-SM-AO-10PK netwo...
£449.63
£374.69
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
845398-B21
|
MA-SFP-1GB-SX
|
SFP-25G-SR-S=
|
J9150D
|
DS-SFP-FC8G-LW-AO
|
GLC-LH-SM-AO-10PK
|
| Manufacturer |
HPE
|
Cisco
|
Cisco
|
HPE
|
AddOn Networks
|
AddOn Networks
|
| Maximum data transfer rate |
N/A
|
1000 Mbit/s
|
25000 Mbit/s
|
10000 Mbit/s
|
N/A
|
1000 Mbit/s
|
| Interface type |
N/A
|
SFP
|
SFP28
|
SFP+
|
SFP+
|
SFP
|
| SFP transceiver type |
N/A
|
N/A
|
Fiber optic
|
Fiber optic
|
Fiber optic
|
N/A
|





