We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE 1.2TB SAS 12G Enterprise 10K SFF (2.5in) RW 3yr Wty Digitally Signed Firmware HDD
SKU
Q6M04A
£276.14
£230.12
In stock
0 available
SKU: Q6M04A
EAN: 5715063162088
Superdome Flex 1.2TB SAS 12G Enterprise 10K SFF (2.5in) RW 3yr Wty Digitally Signed Firmware HDDSuperdome Flex 1.2TB SAS 12G Enterprise 10K SFF (2.5in) RW 3yr Wty Digitally Signed Firmware HDD
Category: Internal Hard Drives
| SKU | Q6M04A |
|---|---|
| EAN | 5715063162088 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | In Stock |
| Hard drive | |
|---|---|
| HDD speed | 10000 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 1.2 TB |
| Features | |
| Type | HDD |
| Interface | SAS |
| HDD speed | 10000 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 1.2 TB |
| Power | |
| Operating voltage | 5 V |
| Technical details | |
|---|---|
| Interface | SAS |
| Width (imperial) | 19.2 cm (7.56") |
| Height (imperial) | 9.52 cm (3.75") |
| Depth (imperial) | 24.1 cm (9.5") |
| Weight & dimensions | |
| Width | 192 mm |
| Weight | 910 g |
| Height | 95.3 mm |
| Depth | 241.3 mm |
| Weight (imperial) | 0.907 kg (2 lbs) |
| Dimensions (W x D x H) (imperial) | 192 x 241.3 x 95.2 mm (7.56 x 9.5 x 3.75") |
| Other features | |
| Interface | SAS |
| Width (imperial) | 19.2 cm (7.56") |
| Height (imperial) | 9.52 cm (3.75") |
| Depth (imperial) | 24.1 cm (9.5") |
| Weight (imperial) | 0.907 kg (2 lbs) |
| Dimensions (W x D x H) (imperial) | 192 x 241.3 x 95.2 mm (7.56 x 9.5 x 3.75") |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
HPE 1.2TB SAS 12G Enterprise 10K SFF (...
£276.14
£230.12
|
Hot Product
Lenovo FRU81Y9691 internal hard drive...
£244.40
£203.67
|
Recommended
IBM 600GB SAS 2.5" 10000RPM inter...
£317.40
£264.50
|
IBM ACLT internal hard drive 1 TB 7200...
£342.79
£285.66
|
IBM 1000GB SAS 2.5" internal hard...
£272.96
£227.47
|
Popular
IBM 00Y2430 internal hard drive 600 GB...
£271.38
£226.15
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
Q6M04A
|
FRU81Y9691
|
ACLK
|
ACLT
|
81Y9691
|
00Y2430
|
| Manufacturer |
HPE
|
Lenovo
|
IBM
|
IBM
|
IBM
|
IBM
|
| HDD capacity |
≈ 1 TB
|
≈ 1 TB
|
≈ 300 GB
|
≈ 1 TB
|
N/A
|
N/A
|
| HDD speed |
10000RPM to 15000RPM
|
N/A
|
10000RPM to 15000RPM
|
7200RPM to 10000RPM
|
N/A
|
N/A
|
| HDD size |
2.5 "
|
N/A
|
2.5 "
|
2.5 "
|
2.5 "
|
2.5 "
|
| Component for |
N/A
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|





