We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP CE515A Maintenance-kit 230V, 150K pages ISO/IEC 19798 for HP LaserJet 700 M775
SKU
CE515A
£290.42
£242.02
In stock
0 available
SKU: CE515A
EAN: 0886112880644
LaserJet CE515A 220V Maintenance KitLaserJet CE515A 220V Maintenance Kit
- HP printer maintenance kits ensure your HP printer remains in working condition and continues providing your workers with the highest print quality possible.
- 220V Printer Fuser Maintenance Kit; Install guide
Categories: Unspecified, LaserJet Enterprise 700 Color M 775 z MFP, LaserJet Enterprise 700 Color MFP M 775 z plus, LaserJet Enterprise 700 Color M 775 dn MFP, LaserJet Enterprise 700 Color M 775 f MFP, LaserJet Enterprise 700 Color M 775 Series, LaserJet Enterprise 700 Color M 775 zm MFP, Color LaserJet Managed MFP M 775 zm, Color LaserJet Managed MFP M 775 fm, Color LaserJet Managed MFP M 770 Series, Color LaserJet Managed MFP M 775 hm
| Capacity | 150000.00 |
|---|---|
| Colour | no color |
| SKU | CE515A |
| EAN | 0886112880644 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | In Stock |
| Product Videos |
View Video |
Compatible Printers: HP Color LaserJet Managed MFP M 775 zm, HP LaserJet Enterprise 700 Color M 775 z MFP, HP Color LaserJet Managed MFP M 775 fm, HP LaserJet Enterprise 700 Color M 775 dn MFP, HP Color LaserJet Managed MFP M 770 Series, HP Color LaserJet Managed MFP M 775 hm, HP LaserJet Enterprise 700 Color M 775 f MFP, HP LaserJet Enterprise 700 Color MFP M 775 z plus, HP LaserJet Enterprise 700 Color M 775 Series, HP LaserJet Enterprise 700 Color M 775 zm MFP
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Product colour | Black |
| Print technology | Laser |
| HP segment | Business, Enterprise |
| Product type | Maintenance kit |
| Weight & dimensions | |
| Width | 596 mm |
| Depth | 247 mm |
| Height | 235 mm |
| Weight | 3.5 kg |
| Package width | 596 mm |
| Package height | 235 mm |
| Package weight | 3.5 kg |
| Packaging data | |
| Package width | 596 mm |
| Package height | 235 mm |
| Package weight | 3.5 kg |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package depth | 247 mm |
| Technical details | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Print technology | Laser |
| Pallet size (EU) | 1200 x 1000 x 2360 mm |
| UNSPSC-code | 44103004 |
| Products per pallet | 80 pc(s) |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1200 x 1000 x 2360 mm |
| Layers per pallet | 10 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 8 pc(s) |
| Package depth | 247 mm |
| Harmonized System (HS) code | 8443992550 |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 886112880644 |
| Brand-specific features | |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 886112880644 |
| Logistics data | |
| Pallet gross width | 120 cm |
| Pallet gross length | 100 cm |
| Pallet gross height | 2.36 m |
| Master (outer) cases per pallet layer | 8 pc(s) |
| Pallet gross weight | 317 kg |
| Products per pallet | 80 pc(s) |
| Layers per pallet | 10 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 8 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 8443992550 |
| Other features | |
| Pallet gross weight | 317 kg |
| Pallet size (EU) | 1200 x 1000 x 2360 mm |
| UNSPSC-code | 44103004 |
| Products per pallet | 80 pc(s) |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1200 x 1000 x 2360 mm |
| Layers per pallet | 10 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 8 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
New
HP CE515A Maintenance-kit 230V, 150K p...
£290.42
£242.02
|
HP Q3985A Fuser kit, 150K pages for Co...
£423.73
£353.11
|
Popular
HP CE978A Fuser kit, 150K pages for HP...
£318.98
£265.82
|
Bestseller
HP CE516A Transfer-kit, 150K pages for...
£326.93
£272.44
|
Hot Product
HP C1N58A Maintenance-kit 230V, 100K p...
£274.55
£228.79
|
Recommended
HP CE340AC/651A Toner cartridge black...
£242.69
£202.24
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
CE515A
|
Q3985A
|
CE978A
|
CE516A
|
C1N58A
|
CE340AC
|
| Manufacturer |
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
| Brand compatibility |
N/A
|
HP
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Colour |
no color
|
no color
|
no color
|
no color
|
no color
|
black
|
| Capacity |
150000.00
|
150000.00
|
150000.00
|
150000.00
|
100000.00
|
13500.00
|





