We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP C1N58A Maintenance-kit 230V, 100K pages for HP Color LaserJet M 855/880
SKU
C1N58A
£274.55
£228.79
In stock
0 available
SKU: C1N58A
EAN: 0887111440679
LaserJet Fuser Kit 220VLaserJet Fuser Kit 220V
- HP LaserJet Maintenance Kits ensure your HP printer remains in working condition and continues providing the highest print quality possible.
- Designed for LaserJet Enterprise M880 and M855 MFP users who need to maintain optimum quality and reliability.
- HP LaserJet 220V Maintenance Kit (Fuser); Installation Guide; Recycle Guide
Categories: Unspecified, Color LaserJet Enterprise M 855 xh, Color LaserJet Enterprise M 855 dn, Color LaserJet Enterprise M 855 x plus, Color LaserJet Enterprise flow M 880 z Plus, Color LaserJet Enterprise M 855 x plus NFC, Color LaserJet Enterprise MFP M 880 z Plus NFC, Color LaserJet Enterprise flow M 880 z, Color LaserJet Enterprise MFP M 880 Series, Color LaserJet Enterprise flow M 880 Series, Color LaserJet Managed Flow MFP M 880 zm, Color LaserJet Managed Flow MFP M 880 zm plus, Color LaserJet Managed Flow MFP M 880 Series
| Capacity | 100000.00 |
|---|---|
| Colour | no color |
| SKU | C1N58A |
| EAN | 0887111440679 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | In Stock |
| Product Videos |
View Video |
Designed for LaserJet Enterprise M880 and M855 MFP users who need to maintain optimum quality and reliability.
HP LaserJet Maintenance Kits ensure your HP printer remains in working condition and continues providing the highest print quality possible.
HP LaserJet Maintenance Kits ensure your HP printer remains in working condition and continues providing the highest print quality possible.
Compatible Printers: HP Color LaserJet Enterprise M 855 x plus NFC, HP Color LaserJet Enterprise M 855 xh, HP Color LaserJet Enterprise M 855 x plus, HP Color LaserJet Enterprise flow M 880 Series, HP Color LaserJet Enterprise M 855 dn, HP Color LaserJet Enterprise MFP M 880 z Plus NFC, HP Color LaserJet Enterprise flow M 880 z Plus, HP Color LaserJet Managed Flow MFP M 880 Series, HP Color LaserJet Enterprise MFP M 880 Series, HP Color LaserJet Managed Flow MFP M 880 zm, HP Color LaserJet Managed Flow MFP M 880 zm plus, HP Color LaserJet Enterprise flow M 880 z
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Print technology | Laser |
| HP segment | Business |
| Compatibility | HP Color LaserJet Enterprise M855 (A2W77A, A2W78A, A2W79A, D7P73A), flow MFP M880 (A2W75A, A2W76A, D7P71A) |
| Product type | Maintenance kit |
| Weight & dimensions | |
| Width | 598 mm |
| Depth | 249 mm |
| Height | 284 mm |
| Weight | 6.3 kg |
| Package width | 598 mm |
| Package height | 284 mm |
| Package weight | 6.3 kg |
| Packaging data | |
| Package width | 598 mm |
| Package height | 284 mm |
| Package weight | 6.3 kg |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package depth | 249 mm |
| Technical details | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Print technology | Laser |
| Pallet size (EU) | 1203 x 1008 x 1141 mm |
| UNSPSC-code | 44103125 |
| Products per pallet | 32 pc(s) |
| Pallet weight (imperial) | 201.2 kg (443.5 lbs) |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 1204 x 1008.4 x 1140.5 mm (47.4 x 39.7 x 44.9") |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1203 x 1008 x 1141 mm |
| Layers per pallet | 4 pc(s) |
| Package depth | 249 mm |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 887111440679 |
| Brand-specific features | |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 887111440679 |
| Logistics data | |
| Master (outer) cases per pallet layer | 8 pc(s) |
| Pallet gross weight | 201.6 kg |
| Products per pallet | 32 pc(s) |
| Layers per pallet | 4 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Pallet gross weight | 201.6 kg |
| Pallet size (EU) | 1203 x 1008 x 1141 mm |
| UNSPSC-code | 44103125 |
| Products per pallet | 32 pc(s) |
| Pallet weight (imperial) | 201.2 kg (443.5 lbs) |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 1204 x 1008.4 x 1140.5 mm (47.4 x 39.7 x 44.9") |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1203 x 1008 x 1141 mm |
| Layers per pallet | 4 pc(s) |
| Pallet weight (EU) | 201.6 kg |
You may also be interested in
| Product |
Popular
HP C1N58A Maintenance-kit 230V, 100K p...
£274.55
£228.79
|
HP CE978A Fuser kit, 150K pages for HP...
£318.98
£265.82
|
Bestseller
HP CE516A Transfer-kit, 150K pages for...
£325.33
£271.11
|
Hot Product
HP CF365A/828A Drum kit magenta, 30K p...
£349.56
£291.30
|
New
HP CF359A/828A Drum kit cyan, 30K page...
£333.46
£277.88
|
Recommended
HP CF364A/828A Drum kit yellow, 30K pa...
£352.24
£293.53
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
C1N58A
|
CE978A
|
CE516A
|
CF365A
|
CF359A
|
CF364A
|
| Manufacturer |
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
| Printing colours |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Magenta
|
Cyan
|
Yellow
|
| Colour |
no color
|
no color
|
no color
|
magenta
|
cyan
|
yellow
|
| Capacity |
100000.00
|
150000.00
|
150000.00
|
30000.00
|
30000.00
|
30000.00
|





