We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP 804057-001 computer cooling system Processor Cooler Black, Silver 1 pc(s)
SKU
804057-001
£146.00
£121.67
In stock
0 available
SKU: 804057-001
EAN: 5711783164623
Cooler, 65W TDP, SFFCooler, 65W TDP, SFF
Category: computer cooling components
| Suitable for | Processor |
|---|---|
| Type | Cooler |
| SKU | 804057-001 |
| EAN | 5711783164623 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | In Stock |
Generic heat sink assembly - For 65 Watt processor installation
| Performance | |
|---|---|
| Suitable location | Processor |
| Type | Cooler |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Design | |
| Product colour | Black, Silver |
| Technical details | |
| Type | Cooler |
| Colour | |
| Product colour | Black, Silver |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package depth | 168 mm |
| Package width | 213 mm |
| Package height | 126 mm |
| Package weight | 470 g |
| Weight | 350 g |
| Packaging data | |
| Package depth | 168 mm |
| Package width | 213 mm |
| Package height | 126 mm |
| Package weight | 470 g |
| Other features | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
You may also be interested in
| Product |
Popular
HP 804057-001 computer cooling system...
£146.00
£121.67
|
Noctua NH-U12S CHROMAX.BLACK Processor...
£130.14
£108.45
|
New
HP Z4 PCIe Retainer with Fans Motherbo...
£139.66
£116.38
|
Hot Product
ASUS TUF GAMING LC II 360 ARGB Process...
£133.31
£111.09
|
Bestseller
ASUS ROG Ryuo III 240 ARGB Processor L...
£196.93
£164.11
|
Recommended
ASUS ROG Ryuo III 240 ARGB White Editi...
£196.93
£164.11
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
804057-001
|
NH-U12S CH.BK
|
56Q84AA
|
90RC00M1-M0UAY0
|
90RC00J1-M0UAY0
|
90RC00J2-M0UAY0
|
| Manufacturer |
HP
|
Noctua
|
HP
|
ASUS
|
ASUS
|
ASUS
|
| Type |
cooler
|
Heatsink/Radiator
|
N/A
|
Liquid cooling kit
|
Liquid cooling kit
|
Liquid cooling kit
|
| Suitable location |
N/A
|
Processor
|
N/A
|
Processor
|
Processor
|
Processor
|





