We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP 627114-001-RFB internal hard drive 146 GB 15000 RPM 2.5" SAS
SKU
627114-001-REF
£16.90
£14.08
In stock
0 available
SKU: 627114-001-REF
EAN: 5705965990094
146GB, 15000 rpm, 2.5", SAS, 6Gbps146GB, 15000 rpm, 2.5", SAS, 6Gbps
Category: Internal Hard Drives
| SKU | 627114-001-REF |
|---|---|
| EAN | 5705965990094 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | In Stock |
| Hard drive | |
|---|---|
| Component for | Server/workstation |
| HDD interface transfer rate | 6 Gbit/s |
| HDD speed | 15000 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 146 GB |
| Features | |
| Type | HDD |
| Component for | Server/workstation |
| HDD interface transfer rate | 6 Gbit/s |
| Interface | SAS |
| HDD speed | 15000 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 146 GB |
| Technical details | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Interface | SAS |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Interface | SAS |
You may also be interested in
| Product |
Popular
HP 627114-001-RFB internal hard drive...
£16.90
£14.08
|
Recommended
HPE 450GB 6G SAS 10K rpm SFF (2.5-inch...
£22.52
£18.77
|
Bestseller
DELL 4WX8Y - REF internal hard drive 6...
£22.52
£18.77
|
DELL P6GJX - REF internal hard drive 6...
£22.52
£18.77
|
HPE 507127-B21-REF internal hard drive...
£19.15
£15.96
|
Hot Product
HP 785410-001-RFB internal hard drive...
£16.90
£14.08
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
627114-001-REF
|
652572-B21-RFB
|
4WX8Y - REF
|
P6GJX - REF
|
507127-B21-REF
|
785410-001-REF
|
| Manufacturer |
HP
|
HPE
|
DELL
|
DELL
|
HPE
|
HP
|
| Type |
N/A
|
N/A
|
HDD
|
HDD
|
HDD
|
HDD
|
| HDD capacity |
N/A
|
≈ 300 GB
|
≈ 300 GB
|
≈ 300 GB
|
≈ 300 GB
|
≈ 300 GB
|
| HDD speed |
N/A
|
10000RPM to 15000RPM
|
10000RPM to 15000RPM
|
10000RPM to 15000RPM
|
10000RPM to 15000RPM
|
10000RPM to 15000RPM
|
| HDD size |
N/A
|
2.5 "
|
2.5 "
|
2.5 "
|
2.5 "
|
2.5 "
|
| Interface |
N/A
|
N/A
|
SAS
|
SAS
|
SAS
|
SAS
|
| Component for |
N/A
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|



