We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE 507127-B21-REF internal hard drive 300 GB 10000 RPM 2.5" SAS
SKU
507127-B21-REF
£19.15
£15.96
In stock
0 available
SKU: 507127-B21-REF
EAN:
300GB, 10000 rpm, 2.5", SAS, 6Gbps300GB, 10000 rpm, 2.5", SAS, 6Gbps
Category: Internal Hard Drives
| SKU | 507127-B21-REF |
|---|---|
| Manufacturer | HPE |
| Availability | In Stock |
| Hard drive | |
|---|---|
| Component for | Server/workstation |
| HDD interface transfer rate | 6 Gbit/s |
| HDD speed | 10000 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 300 GB |
| Features | |
| Type | HDD |
| Component for | Server/workstation |
| HDD interface transfer rate | 6 Gbit/s |
| Interface | SAS |
| HDD speed | 10000 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 300 GB |
| Technical details | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Interface | SAS |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Interface | SAS |
You may also be interested in
| Product |
HPE 507127-B21-REF internal hard drive...
£19.15
£15.96
|
IBM 43X0808 internal hard drive 300 GB...
£26.98
£22.48
|
Recommended
HPE 450GB 6G SAS 10K rpm SFF (2.5-inch...
£22.52
£18.77
|
Bestseller
CoreParts MUXMS-00041 internal hard dr...
£25.39
£21.16
|
Hot Product
CoreParts MUXMS-00043 internal hard dr...
£25.39
£21.16
|
Popular
CoreParts MUXMS-00036 internal hard dr...
£25.39
£21.16
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
507127-B21-REF
|
43X0808
|
652572-B21-RFB
|
MUXMS-00041
|
MUXMS-00043
|
MUXMS-00036
|
| Manufacturer |
HPE
|
IBM
|
HPE
|
CoreParts
|
CoreParts
|
CoreParts
|
| Type |
HDD
|
N/A
|
N/A
|
HDD
|
HDD
|
HDD
|
| HDD capacity |
≈ 300 GB
|
N/A
|
≈ 300 GB
|
under 80 G
|
under 80 G
|
under 80 G
|
| HDD speed |
10000RPM to 15000RPM
|
N/A
|
10000RPM to 15000RPM
|
5400RPM to 5900RPM
|
5400RPM to 5900RPM
|
5400RPM to 5900RPM
|
| HDD size |
2.5 "
|
3.5 "
|
2.5 "
|
2.5 "
|
2.5 "
|
2.5 "
|
| Interface |
SAS
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Component for |
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Notebook
|
Notebook
|
Notebook
|



