We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Havis 367-5922 POS system accessory POS protective case Black
SKU
367-5922
£46.34
£38.62
In stock
0 available
SKU: 367-5922
EAN: 5715063468074
Mobile Protect & Go Case For Castles S1F2 Mobile Payment DeviceMobile Protect & Go Case For Castles S1F2 Mobile Payment Device
- A mobile protect case ready to protect your device with enhanced usability features ideal in retail, hospitality and healthcare
- Access to all functions on the mobile payment device
- Protects device on all corners and sides, providing added protection against drops, scratches and scuffs
- Provides access to all buttons, ports, and payment capabilities in the case and docked onto the stand
- Lanyard provisions for additional security when transporting device around the working environment
- Easy toolless installation
Category: POS System Accessories
| Product colour | Black |
|---|---|
| Product type | POS protective case |
| SKU | 367-5922 |
| EAN | 5715063468074 |
| Manufacturer | Havis |
| Availability | In Stock |
Mobile Protect & Go Case for Castles S1F2 Mobile Payment Device
| Features | |
|---|---|
| Product type | POS protective case |
| Product colour | Black |
| Compatibility | Castles S1F2 |
| Display | |
| Built-in display | No |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 64.1 mm |
| Depth | 91.1 mm |
| Height | 213.2 mm |
| Weight | 104.32 g |
| Package width | 95.2 mm |
| Package depth | 238.1 mm |
| Package height | 63.5 mm |
| Package weight | 136.07 g |
| Packaging data | |
| Package width | 95.2 mm |
| Package depth | 238.1 mm |
| Package height | 63.5 mm |
| Package weight | 136.07 g |
| Logistics data | |
| Country of origin | United States |
You may also be interested in
| Product |
Havis 367-5922 POS system accessory PO...
£46.34
£38.62
|
New
HP 700mm Cable Kit for CFD on RP9
£50.78
£42.32
|
Bestseller
Elo Touch Solutions E644767 POS system...
£47.26
£39.38
|
Hot Product
Elo Touch Solutions E990282 POS system...
£54.20
£45.17
|
Star Micronics 37954820 POS system acc...
£45.42
£37.85
|
Recommended
Havis 367-5777 POS system accessory PO...
£54.43
£45.36
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
367-5922
|
V7S63AA
|
E644767
|
E990282
|
37954820
|
367-5777
|
| Manufacturer |
Havis
|
HP
|
Elo Touch Solutions
|
Elo Touch Solutions
|
Star Micronics
|
Havis
|
| Product type |
POS protective case
|
N/A
|
N/A
|
Bracket
|
POS Stand
|
POS protective case
|
| Material |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Steel
|
N/A
|
| Product colour |
Black
|
Black
|
Black
|
Black
|
N/A
|
N/A
|





