We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
eSTUFF ES67473000-BULK mobile phone case Cover Transparent
SKU
ES67473000-BULK
£6.04
£5.03
In stock
0 available
SKU: ES67473000-BULK
EAN: 5715063637661
Samsung Galaxy A16 4G/5G LONDON TPU Cover - BlackSamsung Galaxy A16 4G/5G LONDON TPU Cover - Black
Category: Mobile Phone Cases
| SKU | ES67473000-BULK |
|---|---|
| EAN | 5715063637661 |
| Manufacturer | eSTUFF |
| Availability | In Stock |
This black soft cover offers perfect protection of both the back and the sides of the phone. Fitting firmly over the buttons and curves, it still gives access to all ports. It is made from soft TPU and the flexibility of the cover makes it easy to insert or remove the phone if needed.
| Design | |
|---|---|
| Material | Thermoplastic polyurethane (TPU) |
| Technical details | |
| Case type | Cover |
| Product colour | Transparent |
| Material | Thermoplastic polyurethane (TPU) |
| Brand compatibility | Samsung |
| Protection features | Scratch resistant |
| Features | |
| Case type | Cover |
| Product colour | Transparent |
| Material | Thermoplastic polyurethane (TPU) |
| Brand compatibility | Samsung |
| Protection features | Scratch resistant |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 90 g |
| Package width | 110 mm |
| Package depth | 15 mm |
| Package height | 195 mm |
| Package weight | 100 g |
| Packaging data | |
| Package width | 110 mm |
| Package depth | 15 mm |
| Package height | 195 mm |
| Package weight | 100 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
eSTUFF ES67473000-BULK mobile phone ca...
£6.04
£5.03
|
Recommended
eSTUFF ES673041-BULK mobile phone case...
£6.11
£5.09
|
Hot Product
eSTUFF ES673055-BULK mobile phone case...
£6.04
£5.03
|
CoreParts MOBX-XMI-RDMI7-05 mobile pho...
£7.93
£6.61
|
eSTUFF ES673076-BULK mobile phone case...
£6.04
£5.03
|
Popular
eSTUFF ES673058-BULK mobile phone case...
£6.04
£5.03
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
ES67473000-BULK
|
ES673041-BULK
|
ES673055-BULK
|
MOBX-XMI-RDMI7-05
|
ES673076-BULK
|
ES673058-BULK
|
| Manufacturer |
eSTUFF
|
eSTUFF
|
eSTUFF
|
CoreParts
|
eSTUFF
|
eSTUFF
|
| Brand compatibility |
Samsung
|
Samsung
|
Samsung
|
N/A
|
Samsung
|
Samsung
|
| Product colour |
Transparent
|
Transparent
|
Transparent
|
Black
|
Transparent
|
Transparent
|
| Material |
Thermoplastic polyurethane (TPU)
|
Thermoplastic polyurethane (TPU)
|
Thermoplastic polyurethane (TPU)
|
N/A
|
Thermoplastic polyurethane (TPU)
|
Thermoplastic polyurethane (TPU)
|
| Case type |
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|
N/A
|
Cover case
|
Cover case
|





