We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
eSTUFF ES673055-BULK mobile phone case Cover Transparent
SKU
ES673055-BULK
£6.04
£5.03
In stock
0 available
SKU: ES673055-BULK
EAN: 5706998948892
Samsung Galaxy S10+ LONDON TPU Cover - TransparentSamsung Galaxy S10+ LONDON TPU Cover - Transparent
- QI compatible
- Slim and lightweight
- Easy access to all ports and buttons
- Smooth touch surface
- 4 sides covered
- BULK pack - 1 pc per bag/sales unit
Category: Mobile Phone Cases
| Brand compatibility | Samsung |
|---|---|
| Material | Thermoplastic polyurethane (TPU) |
| Product colour | Transparent |
| Case type | Cover case |
| SKU | ES673055-BULK |
| EAN | 5706998948892 |
| Manufacturer | eSTUFF |
| Availability | In Stock |
This transparent soft cover offers perfect protection of both the back and the sides of the phone. Fitting firmly over the buttons and curves, it still gives access to all ports, and its transparency allows you to enjoy the color and design of your phone. It is made from soft TPU and the flexibility of the cover makes it easy to insert or remove the phone if needed.
| Features | |
|---|---|
| Case type | Cover |
| Product colour | Transparent |
| Material | Thermoplastic polyurethane (TPU) |
| Brand compatibility | Samsung |
| Protection features | Scratch resistant |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 10 g |
| Package width | 77 mm |
| Package depth | 8 mm |
| Package height | 165 mm |
| Package weight | 20 g |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Design | |
|---|---|
| Material | Thermoplastic polyurethane (TPU) |
| Technical details | |
| Case type | Cover |
| Product colour | Transparent |
| Material | Thermoplastic polyurethane (TPU) |
| Brand compatibility | Samsung |
| Protection features | Scratch resistant |
| Packaging data | |
| Package width | 77 mm |
| Package depth | 8 mm |
| Package height | 165 mm |
| Package weight | 20 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
eSTUFF ES673055-BULK mobile phone case...
£6.04
£5.03
|
Bestseller
eSTUFF ES673041-BULK mobile phone case...
£6.11
£5.09
|
CoreParts MOBX-XMI-RDMI7-05 mobile pho...
£7.93
£6.61
|
Recommended
eSTUFF ES673076-BULK mobile phone case...
£6.04
£5.03
|
Popular
eSTUFF ES673058-BULK mobile phone case...
£6.04
£5.03
|
eSTUFF ES673046-BULK mobile phone case...
£6.04
£5.03
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
ES673055-BULK
|
ES673041-BULK
|
MOBX-XMI-RDMI7-05
|
ES673076-BULK
|
ES673058-BULK
|
ES673046-BULK
|
| Manufacturer |
eSTUFF
|
eSTUFF
|
CoreParts
|
eSTUFF
|
eSTUFF
|
eSTUFF
|
| Brand compatibility |
Samsung
|
Samsung
|
N/A
|
Samsung
|
Samsung
|
Samsung
|
| Product colour |
Transparent
|
Transparent
|
Black
|
Transparent
|
Transparent
|
Transparent
|
| Material |
Thermoplastic polyurethane (TPU)
|
Thermoplastic polyurethane (TPU)
|
N/A
|
Thermoplastic polyurethane (TPU)
|
Thermoplastic polyurethane (TPU)
|
Thermoplastic polyurethane (TPU)
|
| Case type |
Cover case
|
Cover case
|
N/A
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|





