We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
eSTUFF ES673120-BULK mobile phone case Cover Transparent
SKU
ES673120-BULK
£6.04
£5.03
In stock
0 available
SKU: ES673120-BULK
EAN: 5715063313411
Samsung Galaxy A55 LONDON TPU Cover - TransparentSamsung Galaxy A55 LONDON TPU Cover - Transparent
Category: Mobile Phone Cases
| Maximum screen size | 6.6 " |
|---|---|
| Brand compatibility | Samsung |
| Material | Thermoplastic polyurethane (TPU) |
| Product colour | Transparent |
| SKU | ES673120-BULK |
| EAN | 5715063313411 |
| Manufacturer | eSTUFF |
| Availability | In Stock |
This transparent soft cover offers perfect protection of both the back and the sides of the phone. Fitting firmly over the buttons and curves, it still gives access to all ports, and its transparency allows you to enjoy the color and design of your phone. It is made from soft TPU and the flexibility of the cover makes it easy to insert or remove the phone if needed.
| Features | |
|---|---|
| Case type | Cover |
| Product colour | Transparent |
| Material | Thermoplastic polyurethane (TPU) |
| Brand compatibility | Samsung |
| Protection features | Scratch resistant |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 90 g |
| Package width | 110 mm |
| Package depth | 15 mm |
| Package height | 195 mm |
| Package weight | 100 g |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Design | |
|---|---|
| Material | Thermoplastic polyurethane (TPU) |
| Technical details | |
| Case type | Cover |
| Product colour | Transparent |
| Material | Thermoplastic polyurethane (TPU) |
| Brand compatibility | Samsung |
| Protection features | Scratch resistant |
| Packaging data | |
| Package width | 110 mm |
| Package depth | 15 mm |
| Package height | 195 mm |
| Package weight | 100 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
eSTUFF ES673120-BULK mobile phone case...
£6.04
£5.03
|
Recommended
eSTUFF ES673041-BULK mobile phone case...
£6.11
£5.09
|
Hot Product
eSTUFF ES673055-BULK mobile phone case...
£6.04
£5.03
|
CoreParts MOBX-XMI-RDMI7-05 mobile pho...
£7.93
£6.61
|
eSTUFF ES673076-BULK mobile phone case...
£6.04
£5.03
|
Popular
eSTUFF ES673058-BULK mobile phone case...
£6.04
£5.03
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
ES673120-BULK
|
ES673041-BULK
|
ES673055-BULK
|
MOBX-XMI-RDMI7-05
|
ES673076-BULK
|
ES673058-BULK
|
| Manufacturer |
eSTUFF
|
eSTUFF
|
eSTUFF
|
CoreParts
|
eSTUFF
|
eSTUFF
|
| Brand compatibility |
Samsung
|
Samsung
|
Samsung
|
N/A
|
Samsung
|
Samsung
|
| Product colour |
Transparent
|
Transparent
|
Transparent
|
Black
|
Transparent
|
Transparent
|
| Material |
Thermoplastic polyurethane (TPU)
|
Thermoplastic polyurethane (TPU)
|
Thermoplastic polyurethane (TPU)
|
N/A
|
Thermoplastic polyurethane (TPU)
|
Thermoplastic polyurethane (TPU)
|
| Case type |
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|
N/A
|
Cover case
|
Cover case
|





