We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Ergotron 97-921 power cable Grey 2.4 m
SKU
97-921
£68.10
£56.75
In stock
0 available
SKU: 97-921
EAN: 0698833049954
Coiled Extension Cord Accessory Kit, 2.4 m,Coiled Extension Cord Accessory Kit, 2.4 m,
Category: Power Cables
| SKU | 97-921 |
|---|---|
| EAN | 0698833049954 |
| Manufacturer | Ergotron |
| Availability | In Stock |
Conveniently brings power to a non-powered Ergotron cart. Medical-grade receptacle and plug enhance safety and reliability.
Benefits
- Cord stretches and collapses quickly
- Resists tangling
- Easy to clean and durable
- Medical-grade receptacle and plug enhance safety and promote reliability
- Remains out of the way when not in use
Benefits
- Cord stretches and collapses quickly
- Resists tangling
- Easy to clean and durable
- Medical-grade receptacle and plug enhance safety and promote reliability
- Remains out of the way when not in use
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Cable length | 2.4 m |
| Features | |
| Cable length | 2.4 m |
| Connector 1 gender | Female |
| Product colour | Grey |
| Power | |
| Maximum current | 10 A |
| Colour | |
| Product colour | Grey |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 229 mm |
| Package depth | 83 mm |
| Package height | 121 mm |
| Package weight | 0.9 g |
| Technical details | |
| Maximum current | 10 A |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 229 mm |
| Package depth | 83 mm |
| Package height | 121 mm |
| Package weight | 0.9 g |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
You may also be interested in
| Product |
New
Ergotron 97-921 power cable Grey 2.4 m
£68.10
£56.75
|
Popular
APC AP9875 power cable Black 2.5 m C19...
£67.32
£56.10
|
APC AP9880 power cable Black 0.6 m C14...
£93.64
£78.03
|
Recommended
APC Power Cord Kit (6 ea), Locking, C1...
£74.18
£61.82
|
Bestseller
Cisco 3750X Stack Black 0.3 m
£88.68
£73.90
|
Hot Product
APC Power Cord, Locking C19 to C20, 3.0m
£84.01
£70.01
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
97-921
|
AP9875
|
AP9880
|
AP8702S-WWX590
|
CAB-SPWR-30CM=
|
AP8760
|
| Manufacturer |
Ergotron
|
APC
|
APC
|
APC
|
Cisco
|
APC
|





