We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
EDIS BR01-B video conferencing accessory Ceiling mount Black
SKU
BR01-B
£66.24
£55.20
In stock
0 available
SKU: BR01-B
EAN:
PTZ Camera Ceiling MountPTZ Camera Ceiling Mount
Category: Video Conferencing Accessories
| Product colour | Black |
|---|---|
| Product type | Ceiling mount |
| SKU | BR01-B |
| Manufacturer | EDIS |
| Availability | In Stock |
Ceiling mounting bracket for small base PTZ cameras (such as V60CL, 61CL,V63CL) including NDI versions
| Features | |
|---|---|
| Product type | Ceiling mount |
| Product colour | Black |
| Placement supported | Ceiling |
| Housing material | Aluminium |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 164 mm |
| Depth | 13 mm |
| Height | 141 mm |
| Weight | 4.2 kg |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
EDIS BR01-B video conferencing accesso...
£66.24
£55.20
|
Popular
Jabra Panacast Table Stand
£77.76
£64.80
|
Bestseller
Jabra PanaCast 50 Remote - Black
£71.87
£59.89
|
Recommended
DTEN DBKT10027 video conferencing acce...
£59.21
£49.34
|
New
Logitech Scribe Remote control White
£57.76
£48.13
|
AVer 60V2B10000AL video conferencing a...
£98.40
£82.00
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
BR01-B
|
14207-56
|
8220-209
|
DBKT10027
|
952-000105
|
60V2B10000AL
|
| Manufacturer |
EDIS
|
Jabra
|
Jabra
|
DTEN
|
Logitech
|
AVer
|
| Product colour |
Black
|
Black
|
N/A
|
Black
|
White
|
N/A
|
| Product type |
Ceiling mount
|
N/A
|
N/A
|
Wall mount
|
Remote control
|
N/A
|





