We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Durable Flexiplus document holder Black
SKU
1700008061
£56.78
£47.32
In stock
0 available
SKU: 1700008061
EAN: 7318080008063
Literature holder FLEXIPLUS 6 A4 portraitLiterature holder FLEXIPLUS 6 A4 portrait
- Wall-mounted literature holder with 6 compartments for information materials in A4 portrait format
- Filling capacity: 23 mm
- Extendable up to a load capacity of approx. 6 kg
- Ideal for information materials at reception desks, in showrooms, in waiting areas and at trade fairs
Categories: document holders, A4
| SKU | 1700008061 |
|---|---|
| EAN | 7318080008063 |
| Manufacturer | Durable |
| Availability | In Stock |
Literature holder in a modern design for displaying and presenting A4 format information. Includes 6 A4 portrait compartments. Dimensions: 745 x 247 x 100 mm (H x W x D)
| Technical details | |
|---|---|
| Format | A4 |
| Features | |
| Format | A4 |
| Product colour | Black |
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Depth | 100 mm |
| Height | 745 mm |
| Width | 247 mm |
| Dimensions (WxDxH) | 247 x 100 x 745 mm |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
Durable Flexiplus document holder Black
£56.78
£47.32
|
Popular
Durable FLEXIPLUS literature rack 6 sh...
£56.78
£47.32
|
Bestseller
Durable DURAFRAME magnetic frame A4 Bl...
£62.62
£52.18
|
Hot Product
Durable Duraframe Magnetic A4 magnetic...
£68.10
£56.75
|
ANNOUNCE MAG FRAMES A4 SLVER PK10
£59.21
£49.34
|
ANNOUNCE MAGNETIC FRAMES A4 BLK PK10
£59.21
£49.34
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
1700008061
|
1700014401
|
486901
|
486923
|
AA01842
|
AA01848
|
| Manufacturer |
Durable
|
Durable
|
Durable
|
Durable
|
ANNOUNCE
|
ANNOUNCE
|




