We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Durable FLEXIPLUS literature rack 6 shelves Transparent
SKU
1700014401
£56.78
£47.32
In stock
0 available
SKU: 1700014401
EAN: 7318080014408
Literature holder FLEXIPLUS 6 A4 landscapeLiterature holder FLEXIPLUS 6 A4 landscape
- Wall-mounted literature holder with 6 compartments for information materials in A4 landscape format
- Filling capacity: 23 mm
- Extendable up to a load capacity of approx. 6 kg
- Ideal for information materials at reception desks, in showrooms, in waiting areas and at trade fairs
Category: A4
| SKU | 1700014401 |
|---|---|
| EAN | 7318080014408 |
| Manufacturer | Durable |
| Availability | In Stock |
Literature holder in a modern design for displaying and presenting A4 format information. Includes 6 A4 landscape compartments.
| Features | |
|---|---|
| Format | A4 |
| Product colour | Transparent |
| Number of shelves | 6 shelves |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 340 mm |
| Depth | 100 mm |
| Height | 520 mm |
| Technical details | |
| Format | A4 |
| Product colour | Transparent |
| Number of shelves | 6 shelves |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
Durable FLEXIPLUS literature rack 6 sh...
£56.78
£47.32
|
Hot Product
Durable DURAFRAME magnetic frame A4 Bl...
£62.62
£52.18
|
Popular
Durable Duraframe Magnetic A4 magnetic...
£68.10
£56.75
|
ANNOUNCE MAG FRAMES A4 SLVER PK10
£59.21
£49.34
|
ANNOUNCE MAGNETIC FRAMES A4 BLK PK10
£59.21
£49.34
|
Bestseller
Durable 1700008401 document holder Tra...
£62.83
£52.36
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
1700014401
|
486901
|
486923
|
AA01842
|
AA01848
|
1700008401
|
| Manufacturer |
Durable
|
Durable
|
Durable
|
ANNOUNCE
|
ANNOUNCE
|
Durable
|




