We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Durable BASIC Red
SKU
1701711080
£5.40
£4.50
In stock
0 available
SKU: 1701711080
EAN: 7318081711085
Magazine rack BASIC A4Magazine rack BASIC A4
- Magazine rack with grip hole for easy handling
- For A4 formats, e.g. catalogues and brochures
Categories: desk trays, Book Racks & Magazine Files
| SKU | 1701711080 |
|---|---|
| EAN | 7318081711085 |
| Manufacturer | Durable |
| Availability | In Stock |
Magazine rack to hold a range of magazines, catalogues, and brochures etc. Dimensions: 230 x 70 x 305mm (LxWxH).
| Features | |
|---|---|
| Label window | Yes |
| Format | A4 |
| Number of compartments | 1 |
| Product colour | Red |
| Weight & dimensions | |
| Width | 73 mm |
| Length | 241 mm |
| Height | 306 mm |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Width | 73 mm |
| Length | 241 mm |
| Height | 306 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Label window | Yes |
| Colour | |
| Product colour | Red |
You may also be interested in
| Product |
Popular
Durable BASIC Red
£5.40
£4.50
|
Durable Magazine Rack BASIC Black
£5.40
£4.50
|
Hot Product
Durable ECO Magazine Rack Blue
£5.05
£4.21
|
Bestseller
Durable ECO Magazine Rack Black
£5.05
£4.21
|
Durable ECO Magazine Rack Grey
£5.05
£4.21
|
Recommended
Durable 1701626060 desk tray/organizer...
£6.65
£5.54
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
1701711080
|
1701711060
|
775706
|
775701
|
775710
|
1701626060
|
| Manufacturer |
Durable
|
Durable
|
Durable
|
Durable
|
Durable
|
Durable
|





