We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Durable 1800504050 trash can accessory Grey Lid
SKU
1800504050
£19.07
£15.89
In stock
0 available
SKU: 1800504050
EAN: 4005546732565
Lid ECO for DURABIN 60L rectangularLid ECO for DURABIN 60L rectangular
- Lid for DURABIN® 60 waste bin with recessed grip for easy removal
- Uses recycled plastics in Blue Angel quality
Category: Bins
| Type | Lid |
|---|---|
| SKU | 1800504050 |
| EAN | 4005546732565 |
| Manufacturer | Durable |
| Availability | In Stock |
- Lid for DURABIN® 60 including recessed grip for easy removal
- Made of recycled plastic Blue Angel certified
- Made of recycled plastic Blue Angel certified
| Technical details | |
|---|---|
| Handle(s) | Yes |
| Type | Lid |
| Brand compatibility | Durable |
| Compatibility | DURABIN 60 |
| Product colour | Grey |
| Material | Plastic |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 501 mm |
| Depth | 272 mm |
| Height | 58 mm |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
Durable 1800504050 trash can accessory...
£19.07
£15.89
|
ADDIS 519226 trash can 18 L Rectangula...
£22.61
£18.84
|
UNBRANDED 10L KITCHEN WASTE CADDY W/LI...
£18.84
£15.70
|
UNBRANDED 7L KITCHEN WASTE CADDY W/LID...
£15.58
£12.98
|
|---|---|---|---|---|
| SKU |
1800504050
|
519226
|
GDN800002
|
GDN800001
|
| Manufacturer |
Durable
|
ADDIS
|
Unbranded
|
Unbranded
|


