We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
ADDIS 519226 trash can 18 L Rectangular Grey
SKU
519226
£22.61
£18.84
In stock
0 available
SKU: 519226
EAN: 5010303183657
18L Utility Caddy18L Utility Caddy
Category: Bins
| SKU | 519226 |
|---|---|
| EAN | 5010303183657 |
| Manufacturer | ADDIS |
| Availability | In Stock |
Large utility caddy – ideal for storage or for composting food waste.
- 18L capacity
- Easy-access flip-top lid
- Carry handle and clip lock
- BPA free
- 18L capacity
- Easy-access flip-top lid
- Carry handle and clip lock
- BPA free
| Features | |
|---|---|
| Easy to clean | Yes |
| Lid | Yes |
| Capacity | 18 L |
| Product colour | Grey |
| Form factor | Rectangular |
| Weight & dimensions | |
| Width | 240 mm |
| Depth | 295 mm |
| Height | 410 mm |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Doesn't contain | Bisphenol A (BPA) |
You may also be interested in
| Product |
ADDIS 519226 trash can 18 L Rectangula...
£22.61
£18.84
|
Durable 1800504050 trash can accessory...
£19.07
£15.89
|
UNBRANDED 10L KITCHEN WASTE CADDY W/LI...
£18.84
£15.70
|
|---|---|---|---|
| SKU |
519226
|
1800504050
|
GDN800002
|
| Manufacturer |
ADDIS
|
Durable
|
Unbranded
|


