We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
CoreParts SA600005I837 internal hard drive 600 GB 15000 RPM 3.5" SAS
SKU
SA600005I837
£244.40
£203.67
In stock
0 available
SKU: SA600005I837
EAN: 5711045228087
3.5" SAS Hotswap 600GB 15KRPM Dell PowerEdge, hotswap3.5" SAS Hotswap 600GB 15KRPM Dell PowerEdge, hotswap
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Reliable with 24 month Warranty
Category: Internal Hard Drives
| Component for | Server/workstation |
|---|---|
| SKU | SA600005I837 |
| EAN | 5711045228087 |
| Manufacturer | CoreParts |
| Availability | In Stock |
In CoreParts you will find a wide range of alternative Hard Drives that match the performance of your original Hard Drives with different sizes, Nand Flash and capacities, for consumer or industrial use. All manufactured by high-end, certified and trusted suppliers.
| Hard drive | |
|---|---|
| Component for | Server/workstation |
| HDD speed | 15000 RPM |
| HDD size | 3.5" |
| HDD capacity | 600 GB |
| Features | |
| Component for | Server/workstation |
| Interface | SAS |
| HDD speed | 15000 RPM |
| HDD size | 3.5" |
| HDD capacity | 600 GB |
| Technical details | |
| Interface | SAS |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package width | 120 mm |
| Package height | 100 mm |
| Package weight | 300 g |
| Width | 120 mm |
| Weight | 280 g |
| Package depth | 30 mm |
| Height | 100 mm |
| Depth | 30 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 120 mm |
| Package height | 100 mm |
| Package weight | 300 g |
| Package depth | 30 mm |
| Other features | |
| Interface | SAS |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
CoreParts SA600005I837 internal hard d...
£244.40
£203.67
|
Hot Product
Lenovo FRU81Y9691 internal hard drive...
£244.40
£203.67
|
Recommended
IBM 600GB SAS 2.5" 10000RPM inter...
£317.40
£264.50
|
IBM ACLT internal hard drive 1 TB 7200...
£342.79
£285.66
|
IBM 1000GB SAS 2.5" internal hard...
£272.96
£227.47
|
Popular
IBM 00Y2430 internal hard drive 600 GB...
£271.38
£226.15
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
SA600005I837
|
FRU81Y9691
|
ACLK
|
ACLT
|
81Y9691
|
00Y2430
|
| Manufacturer |
CoreParts
|
Lenovo
|
IBM
|
IBM
|
IBM
|
IBM
|
| HDD capacity |
≈ 300 GB
|
≈ 1 TB
|
≈ 300 GB
|
≈ 1 TB
|
N/A
|
N/A
|
| HDD speed |
15000RPM and more
|
N/A
|
10000RPM to 15000RPM
|
7200RPM to 10000RPM
|
N/A
|
N/A
|
| HDD size |
3.5 "
|
N/A
|
2.5 "
|
2.5 "
|
2.5 "
|
2.5 "
|
| Interface |
SAS
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Component for |
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|





