We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Bi-Office MA3812170 whiteboard 1200 x 1200 mm Melamine
SKU
MA3812170
£595.42
£496.18
In stock
0 available
SKU: MA3812170
EAN: 5603750110446
Maya Melamine Whiteboard Aluminium Framed 1200 x 1200 mmMaya Melamine Whiteboard Aluminium Framed 1200 x 1200 mm
- Slim anodised aluminum frame
- Aluminium pen tray simply clips onto frame in any position
- Wall fixings supplied
- Non magnetic dryerase surface
Categories: Whiteboards, Non-Magnetic
| SKU | MA3812170 |
|---|---|
| EAN | 5603750110446 |
| Manufacturer | Bi-Office |
| Availability | In Stock |
A presentation is enhanced by the use of writing text, drawing diagrams and even freehand doodles. The ability to write, erase and re-write information is now a central part to group meetings. Bi-Office has created the widest range of user friendly products that bring life into your meetings, lessons, conferences and training sessions.
| Features | |
|---|---|
| Frame | Yes |
| Magnetic | No |
| Surface material | Melamine |
| Frame material | Aluminium |
| Installation type | Fixed |
| Working area | 1200 x 1200 mm |
| Pen tray material | Aluminium |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Depth | 1200 mm |
| Height | 1200 mm |
| Technical details | |
| Frame | Yes |
| Magnetic | No |
| Surface material | Melamine |
| Frame material | Aluminium |
| Installation type | Fixed |
| Working area | 1200 x 1200 mm |
| Pen tray material | Aluminium |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
Bi-Office MA3812170 whiteboard 1200 x...
£595.42
£496.18
|
Popular
Bi-Office New Generation Maya Whiteboard
£600.54
£500.45
|
New
Bi-Office MA1212170 whiteboard 1500 x...
£632.32
£526.93
|
Bestseller
Nobo Essence Steel Magnetic Whiteboard...
£498.14
£415.12
|
Hot Product
Nobo Impression Pro Glass Magnetic Whi...
£511.52
£426.27
|
Nobo Impression Pro Widescreen Lacquer...
£533.99
£444.99
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
MA3812170
|
MA2707830
|
MA1212170
|
1905214
|
1905192
|
1915257
|
| Manufacturer |
Bi-Office
|
Bi-Office
|
Bi-Office
|
Nobo
|
Nobo
|
Nobo
|
| Installation type |
Fixed
|
Fixed
|
Fixed
|
Fixed
|
Fixed
|
Fixed
|
| Surface material |
Melamine
|
Steel
|
Melamine
|
Steel
|
Glass
|
Steel
|




