We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
5Star 901805 ballpoint pen Red Stick ballpoint pen Medium 50 pc(s)
SKU
901805
£7.26
£6.05
In stock
0 available
SKU: 901805
EAN: 5021203950027
Clear Ballpoint Pen Medium 1.0mm Tip, 0.4mm Line, Red, Pack of 50Clear Ballpoint Pen Medium 1.0mm Tip, 0.4mm Line, Red, Pack of 50
Category: Red
| SKU | 901805 |
|---|---|
| EAN | 5021203950027 |
| Manufacturer | 5Star |
| Availability | In Stock |
New style ball pens. Medium point. Shatterproof body. Smooth writing. 1.0 tip gives line width of 0.4mm. Colour Red. Packed 50.
| Features | |
|---|---|
| Type | Stick ballpoint pen |
| Hand orientation | Ambidextrous |
| Point type | Medium |
| Writing colours | Red |
| Tip width | 1 mm |
| Material | Plastic |
| Line width | 0.4 mm |
| Line size | Medium |
| Product colour | Red, Transparent |
| Technical details | |
| Point type | Medium |
| Tip width | 1 mm |
| Line width | 0.4 mm |
| Line size | Medium |
| Colour | |
| Writing colours | Red |
| Product colour | Red, Transparent |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 50 pc(s) |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 50 pc(s) |
| Material | |
| Material | Plastic |
You may also be interested in
| Product |
5Star 901805 ballpoint pen Red Stick b...
£7.26
£6.05
|
5Star 295209 rollerball pen Stick pen...
£7.44
£6.20
|
|---|---|---|
| SKU |
901805
|
295209
|
| Manufacturer |
5Star
|
5Star
|

