We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
2-Power 2P12-12 UPS battery 12 V
SKU
2P12-12
£25.84
£21.53
In stock
0 available
SKU: 2P12-12
EAN: 5056304399888
12V 12Ah VRLA Battery12V 12Ah VRLA Battery
Category: UPS Batteries
| SKU | 2P12-12 |
|---|---|
| EAN | 5056304399888 |
| Manufacturer | 2-Power |
| Availability | In Stock |
Lead acid
| Features | |
|---|---|
| Battery capacity | 144 Wh |
| Battery voltage | 12 V |
| Battery capacity | 12000 mAh |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 3.3 kg |
| Width | 99 mm |
| Height | 96 mm |
| Depth | 152 mm |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
2-Power 2P12-12 UPS battery 12 V
£25.84
£21.53
|
Popular
Yuasa NP7-12L UPS battery Sealed Lead...
£29.18
£24.32
|
Hot Product
Yuasa NP7-6 UPS battery Sealed Lead Ac...
£24.37
£20.31
|
New
Yuasa Y5-12L UPS battery Sealed Lead A...
£24.16
£20.13
|
Recommended
Duracell DR5-12 UPS battery 12 V
£28.93
£24.11
|
2-Power BUN0245A UPS battery Sealed Le...
£35.69
£29.74
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
2P12-12
|
NP7-12L
|
NP7-6
|
Y5-12L
|
DR5-12
|
BUN0245A
|
| Manufacturer |
2-Power
|
Yuasa
|
Yuasa
|
Yuasa
|
Duracell
|
2-Power
|
| Battery technology |
N/A
|
Sealed Lead Acid (VRLA)
|
Sealed Lead Acid (VRLA)
|
Sealed Lead Acid (VRLA)
|
N/A
|
Sealed Lead Acid (VRLA)
|





