We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
2-Power BUN0245A UPS battery Sealed Lead Acid (VRLA) 12 V 9 Ah
SKU
BUN0245A
£35.69
£29.74
In stock
0 available
SKU: BUN0245A
EAN: 5055190184301
Replacement Battery Kit (Cells Only)Replacement Battery Kit (Cells Only)
- Capacity: 9000mAh
- 2 pcs
Category: UPS Batteries
| SKU | BUN0245A |
|---|---|
| EAN | 5055190184301 |
| Manufacturer | 2-Power |
| Availability | In Stock |
Lead acid
| Features | |
|---|---|
| Battery technology | Sealed Lead Acid (VRLA) |
| Battery capacity | 108 Wh |
| Battery capacity | 9 Ah |
| Battery voltage | 12 V |
| Number of batteries included | 2 pc(s) |
| Product colour | Black |
| Battery capacity | 9000 mAh |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 4.8 kg |
| Width | 65 mm |
| Height | 94 mm |
| Depth | 151 mm |
You may also be interested in
| Product |
2-Power BUN0245A UPS battery Sealed Le...
£35.69
£29.74
|
Popular
Yuasa NPW45-12 UPS battery Sealed Lead...
£38.75
£32.29
|
New
Yuasa NP7-12L UPS battery Sealed Lead...
£29.18
£24.32
|
Bestseller
Duracell DR5-12 UPS battery 12 V
£28.93
£24.11
|
Hot Product
2-Power BUN0248A UPS battery Sealed Le...
£49.30
£41.08
|
Recommended
2-Power BUN0244A UPS battery Sealed Le...
£50.68
£42.23
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
BUN0245A
|
NPW45-12
|
NP7-12L
|
DR5-12
|
BUN0248A
|
BUN0244A
|
| Manufacturer |
2-Power
|
Yuasa
|
Yuasa
|
Duracell
|
2-Power
|
2-Power
|
| Battery technology |
Sealed Lead Acid (VRLA)
|
Sealed Lead Acid (VRLA)
|
Sealed Lead Acid (VRLA)
|
N/A
|
Sealed Lead Acid (VRLA)
|
Sealed Lead Acid (VRLA)
|





