We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Zebra TC73/TC78 ENET 1-SLOT AND SPARE Charging cradle
SKU
CRD-NGTC7-2SE1B
£398.94
£332.45
In stock
0 available
SKU: CRD-NGTC7-2SE1B
EAN:
12V, 4.16A, 50W, Black12V, 4.16A, 50W, Black
Category: Handheld Mobile Computer Accessories
| Product type | Charging cradle |
|---|---|
| SKU | CRD-NGTC7-2SE1B |
| Manufacturer | Zebra |
| Availability | In Stock |
Charging-/communication station, Ethernet, USB, charges 1x device and 1x spare battery, incl.: power supply, DC cable, order separately: power cord, fits for: TC73, TC78
| Features | |
|---|---|
| Product type | Charging cradle |
| Brand compatibility | Zebra |
| Compatibility | TC73, TC78 |
| Product colour | Black |
| Power | |
|---|---|
| Output voltage | 12 V |
| Output current | 4160 mA |
| Input voltage | 100-240 V |
| Input current | 2.4 A |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
Zebra TC73/TC78 ENET 1-SLOT AND SPARE...
£398.94
£332.45
|
Datalogic 94ACC0164 handheld mobile co...
£589.34
£491.12
|
Recommended
Datalogic 94A150110 handheld mobile co...
£485.10
£404.25
|
Zebra TRG-TC5X-ELEC1-02 handheld mobil...
£336.22
£280.18
|
Popular
Zebra CRDCUP-NGTC7-05 handheld mobile...
£409.85
£341.54
|
Bestseller
Zebra CRD-TC2L-BS11B-01 handheld mobil...
£391.08
£325.90
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
CRD-NGTC7-2SE1B
|
94ACC0164
|
94A150110
|
TRG-TC5X-ELEC1-02
|
CRDCUP-NGTC7-05
|
CRD-TC2L-BS11B-01
|
| Manufacturer |
Zebra
|
Datalogic
|
Datalogic
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
| Product type |
Charging cradle
|
N/A
|
Charging cradle
|
Pistol Grip
|
Charging cradle
|
Charging cradle
|





