We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Yealink MB-FS-VESA
SKU
3311097
£476.10
£396.75
In stock
0 available
SKU: 3311097
EAN: 6938818323971
MB-FS-VESA – floor stand with tray – for display devicesMB-FS-VESA – floor stand with tray – for display devices
- Simple deployment
- Clean cable setup with routing board and clips
Category: Video Conferencing Accessories
| SKU | 3311097 |
|---|---|
| EAN | 6938818323971 |
| Manufacturer | Yealink |
| Availability | In Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
MB-FS-VESA is compatible with Yealink display devices and comes with a practical tray for storageIt is specifically designed for the mobile deployment of large-screen displays, offering a convenient and elegant solution.
| Features | |
|---|---|
| Product type | Wheel base |
| Product colour | Black |
| Placement supported | Floor |
| Brand compatibility | Yealink |
| Panel mounting interface | 400 x 400,900 x 600 mm |
| Minimum VESA mount | 400 x 400 mm |
| Maximum VESA mount | 900 x 600 mm |
| Weight & dimensions | |
| Width | 650 mm |
| Depth | 1088 mm |
| Height | 1795 mm |
| Weight | 23.8 kg |
| Maximum weight capacity | 53 kg |
| Operational conditions | |
|---|---|
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Storage temperature (T-T) | -30 - 70 °C |
| Packaging data | |
| Package width | 1655 mm |
| Package depth | 740 mm |
| Package height | 165 mm |
| Package weight | 34.9 kg |
| Packaging content | |
| Quantity | 1 |
You may also be interested in
| Product |
Yealink MB-FS-VESA
£476.10
£396.75
|
Popular
Logitech Rally Ultra-HD ConferenceCam
£602.77
£502.31
|
Recommended
Logitech Rally Ultra-HD ConferenceCam
£602.77
£502.31
|
Bestseller
Yealink MVC-BYOD Extender for Teams Ro...
£403.10
£335.92
|
New
HP Poly GC8 USB CAT5e Extender Kit (ABU)
£503.52
£419.60
|
Hot Product
Yealink - MB-FS-P860T
£586.22
£488.52
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
3311097
|
993-001952
|
993-001951
|
MVC-BYOD-EXTENDER
|
9R1Y6AA
|
MB-FS-P860T
|
| Manufacturer |
Yealink
|
Logitech
|
Logitech
|
Yealink
|
HP Poly
|
Yealink
|
| Product colour |
Black
|
Black
|
Black
|
Black
|
N/A
|
N/A
|
| Product type |
Wheel Base
|
N/A
|
N/A
|
Extender
|
N/A
|
Stand
|





