We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Xerox 115R00127 Transfer Belt, 200K pages for Xerox VersaLink C 7000
SKU
115R00127
£335.23
£279.36
In stock
0 available
SKU: 115R00127
EAN: 0095205846164
VersaLink C7000 Belt Cleaner (200,000 Pages)VersaLink C7000 Belt Cleaner (200,000 Pages)
- Capacity: 200000 Pages
- Compatible with: Xerox® VersaLink® C7000 Color Printer/C7000 Series Color Multifunction Printers/C7100 Series Color Multifunction Printers
Categories: Laser Toners & Cartridges, VersaLink C 7000 DN, VersaLink C 7000 N
| Type | Belt |
|---|---|
| Device compatibility | Laser/LED printer |
| Capacity | 200000.00 |
| Colour | no color |
| SKU | 115R00127 |
| EAN | 0095205846164 |
| Manufacturer | Xerox |
| Availability | In Stock |
Xerox maintenance items are designed to keep your Xerox equipment operating efficiently and delivering the best quality.
Compatible Printers: Xerox VersaLink C 7000 DN, Xerox VersaLink C 7000 N
| Features | |
|---|---|
| Type | Belt |
| Compatibility | Xerox VersaLink C7000 Colour Printer Xerox VersaLink C7000 Series Colour Multifunction Printers Xerox VersaLink C7100 Series Colour Multifunction Printers |
| Brand compatibility | Xerox |
| Country of origin | Netherlands, Japan |
| Weight & dimensions | |
| Width | 555 mm |
| Depth | 595 mm |
| Height | 215 mm |
| Package depth | 587 mm |
| Package weight | 3.99 kg |
| Weight | 3.99 kg |
| Package width | 553 mm |
| Package height | 217.9 mm |
| Packaging data | |
| Package depth | 587 mm |
| Package weight | 3.99 kg |
| Package width | 553 mm |
| Package height | 217.9 mm |
| Package dimensions (W x D x H) | 553 x 587 x 217.9 mm (21.8 x 23.1 x 8.58") |
| Package weight (imperial) | 3.99 kg (8.8 lbs) |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Belt |
| Brand compatibility | Xerox |
| Package dimensions (W x D x H) | 553 x 587 x 217.9 mm (21.8 x 23.1 x 8.58") |
| Country of origin | Netherlands, Japan |
| Package weight (imperial) | 3.99 kg (8.8 lbs) |
| Compatibility | Xerox VersaLink C7000 Colour Printer Xerox VersaLink C7000 Series Colour Multifunction Printers Xerox VersaLink C7100 Series Colour Multifunction Printers |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Logistics data | |
| Export Control Classification Number (ECCN) | EAR99 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Package dimensions (W x D x H) | 553 x 587 x 217.9 mm (21.8 x 23.1 x 8.58") |
| Package weight (imperial) | 3.99 kg (8.8 lbs) |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
Xerox 115R00127 Transfer Belt, 200K pa...
£335.23
£279.36
|
Bestseller
HP C8543X/43X Toner cartridge black hi...
£425.21
£354.34
|
New
HP C9733A/645A Toner cartridge magenta...
£420.44
£350.37
|
Hot Product
HP Q7516A/16A Toner cartridge black, 1...
£308.08
£256.73
|
Popular
Epson C13S050148/S050148 Toner yellow,...
£349.52
£291.27
|
Lexmark C9202MH Toner magenta, 14K pag...
£364.82
£304.02
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
115R00127
|
C8543X
|
C9733A
|
Q7516A
|
C13S050148
|
C9202MH
|
| Manufacturer |
Xerox
|
HP
|
HP
|
HP
|
Epson
|
Lexmark
|
| Printing colours |
N/A
|
Black
|
Magenta
|
Black
|
Yellow
|
Magenta
|
| Brand compatibility |
Xerox
|
HP
|
HP
|
HP
|
N/A
|
N/A
|
| Type |
N/A
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
| Coverage |
N/A
|
N/A
|
5.00
|
N/A
|
5.00
|
5.00
|
| Colour |
no color
|
black
|
magenta
|
black
|
yellow
|
magenta
|
| Capacity |
200000.00
|
30000.00
|
12000.00
|
12000.00
|
8000.00
|
14000.00
|





