We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Xerox 113R00780 Drum kit, 109K pages for Xerox VersaLink C 7020
SKU
113R00780
£356.60
£297.17
In stock
0 available
SKU: 113R00780
EAN: 0095205846102
Xerox 113R00780, Original, Xerox, VersaLink C7020/C7025/C7030, 1 pc(s), 87000 pages, Laser printingXerox 113R00780, Original, Xerox, VersaLink C7020/C7025/C7030, 1 pc(s), 87000 pages, Laser printing
| Capacity | 109000.00 |
|---|---|
| Colour | no color |
| Brand compatibility | Xerox |
| Multipack | No |
| SKU | 113R00780 |
| EAN | 0095205846102 |
| Manufacturer | Xerox |
| Availability | In Stock |
Xerox 113R00780. Type: Original, Brand compatibility: Xerox, Compatibility: VersaLink C7020/C7025/C7030. Package width: 160 mm, Package depth: 528 mm, Package height: 33.5 mm. Export Control Classification Number (ECCN): EAR99
Compatible Printers: Xerox VersaLink C 7020 DN, Xerox VersaLink C 7030, Xerox VersaLink C 7025 DX, Xerox VersaLink C 7020, Xerox VersaLink C 7025
| Features | |
|---|---|
| Type | Original |
| Multipack | No |
| Brand compatibility | Xerox |
| Page yield | 87000 pages |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Black |
| Product colour | Black |
| Compatibility | VersaLink C7020/C7025/C7030 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Page yield | 87000 pages |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Black |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 160 mm |
| Package depth | 528 mm |
| Package height | 33.5 mm |
| Package weight | 600 g |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 160 mm |
| Package depth | 528 mm |
| Package height | 33.5 mm |
| Package weight | 600 g |
| Logistics data | |
| Export Control Classification Number (ECCN) | EAR99 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
Xerox 113R00780 Drum kit, 109K pages f...
£356.60
£297.17
|
Recommended
OKI 41514709/TYPE C3 Drum kit yellow,...
£379.18
£315.98
|
Popular
HP C8562A/822A Drum kit yellow, 40K pa...
£451.55
£376.29
|
OKI 41304110/TYPE C2 Drum kit magenta,...
£329.71
£274.76
|
Hot Product
Xerox 108R01121 Drum kit multi pack Bk...
£333.29
£277.74
|
New
OKI 45395702 Drum kit magenta, 30K pag...
£411.89
£343.24
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
113R00780
|
41514709
|
C8562A
|
41304110
|
108R01121
|
45395702
|
| Manufacturer |
Xerox
|
OKI
|
HP
|
OKI
|
Xerox
|
OKI
|
| Printing colours |
N/A
|
N/A
|
Yellow
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Brand compatibility |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Xerox
|
N/A
|
| Brand compatibility |
Xerox
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
OKI
|
| Multipack |
N
|
N/A
|
N/A
|
N
|
N/A
|
N
|
| Type |
Original
|
Original
|
N/A
|
Original
|
N/A
|
Original
|
| Coverage |
N/A
|
5.00
|
5.00
|
5.00
|
N/A
|
N/A
|
| Colour |
no color
|
yellow
|
yellow
|
magenta
|
black cyan magenta yellow
|
magenta
|
| Capacity |
109000.00
|
39000.00
|
40000.00
|
30000.00
|
60000.00
|
30000.00
|





