We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Xerox 013R00702 Drum kit, 75K pages for Xerox VersaLink B 410
SKU
013R00702
£110.16
£91.80
In stock
0 available
SKU: 013R00702
EAN: 0095205040401
Xerox B410/VersaLink B415 Drum Cartridge (75000 Pages)Xerox B410/VersaLink B415 Drum Cartridge (75000 Pages)
- Capacity: 75000 Pages
- Compatible with: Xerox® B410 Printer/VersaLink® B415 Multifunction Printer
| Brand compatibility | Xerox |
|---|---|
| Capacity | 75000.00 |
| Colour | no color |
| Type | Original |
| SKU | 013R00702 |
| EAN | 0095205040401 |
| Manufacturer | Xerox |
| Availability | In Stock |
Xerox maintenance items are designed to keep your Xerox equipment operating efficiently and delivering the best quality.
Compatible Printers: Xerox VersaLink B 410 DN, Xerox VersaLink B 415, Xerox B 410, Xerox VersaLink B 410 Series
| Features | |
|---|---|
| Supply type | Single pack |
| Type | Original |
| Black toner page yield | 75000 pages |
| Compatibility | Xerox B410 Printer Xerox VersaLink B415 Multifunction Printer |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Certification | CE, UKCA |
| Brand compatibility | Xerox |
| Printing colours | Black |
| Country of origin | China |
| Quantity per box | 1 pc(s) |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Package depth | 400 mm |
| Package weight | 1.86 kg |
| Package width | 139.7 mm |
| Package type | Box |
| Package height | 330.2 mm |
| Print quality | |
| Printing colours | Black |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package depth | 400 mm |
| Package weight | 1.86 kg |
| Package width | 139.7 mm |
| Package type | Box |
| Package height | 330.2 mm |
| Package dimensions (W x D x H) | 139.7 x 400.1 x 330.2 mm (5.5 x 15.8 x 13") |
| Package weight (imperial) | 1.86 kg (4.11 lbs) |
| Technical details | |
| Type | Original |
| Brand compatibility | Xerox |
| Package type | Box |
| Package dimensions (W x D x H) | 139.7 x 400.1 x 330.2 mm (5.5 x 15.8 x 13") |
| Country of origin | China |
| Quantity per box | 1 pc(s) |
| Package weight (imperial) | 1.86 kg (4.11 lbs) |
| Product colour | Black |
| Compatibility | Xerox B410 Printer Xerox VersaLink B415 Multifunction Printer |
| Sustainability compliance | Yes |
| Compliance certificates | CE, UKCA |
| Sustainability | |
| Sustainability compliance | Yes |
| Other features | |
| Certification | CE, UKCA |
| Compliance certificates | CE, UKCA |
| Package dimensions (W x D x H) | 139.7 x 400.1 x 330.2 mm (5.5 x 15.8 x 13") |
| Package weight (imperial) | 1.86 kg (4.11 lbs) |
| Product colour | Black |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
Xerox 013R00702 Drum kit, 75K pages fo...
£110.16
£91.80
|
Hot Product
HP Q6000A toner cartridge 1 pc(s) Orig...
£129.17
£107.64
|
Popular
HP 501A toner cartridge 1 pc(s) Origin...
£115.92
£96.60
|
New
Konica Minolta TN-318BK toner cartridg...
£118.97
£99.14
|
Recommended
Olivetti B0771 Toner black, 12K pages...
£140.93
£117.44
|
Sharp MX-51GTCA Toner cyan, 18K pages...
£116.29
£96.91
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
013R00702
|
Q6000-67902
|
Q6470-67901
|
AODK153
|
B0771
|
MX51GTCA
|
| Manufacturer |
Xerox
|
HP
|
HP
|
Konica Minolta
|
Olivetti
|
Sharp
|
| Printing colours |
Black
|
Black
|
Black
|
Black
|
Black
|
Cyan
|
| Brand compatibility |
Xerox
|
HP
|
HP
|
Konica Minolta
|
Olivetti
|
N/A
|
| Type |
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
| Supply type |
Single pack
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Colour |
no color
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
black
|
cyan
|
| Capacity |
75000.00
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
12000.00
|
18000.00
|





