We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Xerox 013R00698 Drum kit color, 150K pages for Xerox VersaLink C 620/625
SKU
013R00698
£483.29
£402.74
In stock
0 available
SKU: 013R00698
EAN: 0095205038569
VersaLink C620 / C625 Colour Imaging Unit (150,000 yield) (Long-Life Item, Typically Not Required At Avg Usage Levels)VersaLink C620 / C625 Colour Imaging Unit (150,000 yield) (Long-Life Item, Typically Not Required At Avg Usage Levels)
- Capacity: 150000 Pages
- Compatible with: Xerox® VersaLink® C620 Color Printer/C625 Color Multifunction Printer
Categories: Laser Toners & Cartridges, Black, VersaLink C 625 DN, VersaLink C 620
| Printing colours | Magenta,Black,Cyan,Yellow |
|---|---|
| Brand compatibility | Xerox |
| Capacity | 150000.00 |
| Colour | color |
| SKU | 013R00698 |
| EAN | 0095205038569 |
| Manufacturer | Xerox |
| Availability | In Stock |
Xerox maintenance items are designed to keep your Xerox equipment operating efficiently and delivering the best quality.
Compatible Printers: Xerox VersaLink C 620, Xerox VersaLink C 625 DN
| Features | |
|---|---|
| Supply type | Single pack |
| Type | Original |
| Black toner cartridges quantity | 1 |
| Colour toner cartridges quantity | 3 |
| Colour toner page yield | 150000 pages |
| Compatibility | Xerox VersaLink C620 Colour Printer Xerox VersaLink C625 Colour Multifunction Printer |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Certification | CE, UKCA |
| Brand compatibility | Xerox |
| Printing colours | Magenta, Black, Cyan, Yellow |
| Country of origin | China |
| Quantity per box | 1 pc(s) |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Package depth | 579.1 mm |
| Package weight | 5.72 kg |
| Package width | 386.1 mm |
| Package type | Box |
| Package height | 325.1 mm |
| Print quality | |
| Printing colours | Magenta, Black, Cyan, Yellow |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package depth | 579.1 mm |
| Package weight | 5.72 kg |
| Package width | 386.1 mm |
| Package type | Box |
| Package height | 325.1 mm |
| Package dimensions (W x D x H) | 386.1 x 579.1 x 325.1 mm (15.2 x 22.8 x 12.8") |
| Package weight (imperial) | 5.72 kg (12.6 lbs) |
| Technical details | |
| Type | Original |
| Brand compatibility | Xerox |
| Package type | Box |
| Package dimensions (W x D x H) | 386.1 x 579.1 x 325.1 mm (15.2 x 22.8 x 12.8") |
| Country of origin | China |
| Quantity per box | 1 pc(s) |
| Package weight (imperial) | 5.72 kg (12.6 lbs) |
| Product colour | Black |
| Compatibility | Xerox VersaLink C620 Colour Printer Xerox VersaLink C625 Colour Multifunction Printer |
| Sustainability compliance | Yes |
| Compliance certificates | CE, UKCA |
| Sustainability | |
| Sustainability compliance | Yes |
| Other features | |
| Certification | CE, UKCA |
| Compliance certificates | CE, UKCA |
| Package dimensions (W x D x H) | 386.1 x 579.1 x 325.1 mm (15.2 x 22.8 x 12.8") |
| Package weight (imperial) | 5.72 kg (12.6 lbs) |
| Product colour | Black |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
Xerox 013R00698 Drum kit color, 150K p...
£483.29
£402.74
|
Popular
Xerox 115R00077 Fuser kit, 100K pages...
£518.95
£432.46
|
Bestseller
HP C8543X/43X Toner cartridge black hi...
£425.21
£354.34
|
New
HP C9733A/645A Toner cartridge magenta...
£420.44
£350.37
|
OKI 41515211/TYPE C3 Toner-kit cyan, 1...
£527.77
£439.81
|
Hot Product
HP C9730A/645A Toner cartridge black,...
£423.04
£352.53
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
013R00698
|
115R00077
|
C8543X
|
C9733A
|
41515211
|
C9730A
|
| Manufacturer |
Xerox
|
Xerox
|
HP
|
HP
|
OKI
|
HP
|
| Printing colours |
N/A
|
N/A
|
Black
|
Magenta
|
Cyan
|
Black
|
| Brand compatibility |
Xerox
|
N/A
|
HP
|
HP
|
N/A
|
HP
|
| Type |
Original
|
N/A
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
| Supply type |
Single pack
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Coverage |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
5.00
|
5.00
|
5.00
|
| Colour |
color
|
no color
|
black
|
magenta
|
cyan
|
black
|
| Capacity |
150000.00
|
100000.00
|
30000.00
|
12000.00
|
15000.00
|
13000.00
|





