We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Vivolink VLWL110S cable accessory Cable management
SKU
VLWL110S
£6.98
£5.82
In stock
0 available
SKU: VLWL110S
EAN: 5704174205760
Aluminum cable cover silver, 110x6x2cmAluminum cable cover silver, 110x6x2cm
- Premium Design in aluminum
- Keeps cable in place, concealed and protected
- Hinged Click-Lock Lid
- Easy to add and remove cables
- Easy installation with screws on wall
Category: Cable Accessories
| SKU | VLWL110S |
|---|---|
| EAN | 5704174205760 |
| Manufacturer | VivoLink |
| Availability | In Stock |
Ideal to cover and secure cables on the wall
Guaranties a professional and neat installation where the cables are both protected and concealed in a premium designed cover. The lid is hinged on the side so its always easy to add or remove cables.
Guaranties a professional and neat installation where the cables are both protected and concealed in a premium designed cover. The lid is hinged on the side so its always easy to add or remove cables.
| Features | |
|---|---|
| Product type | Cable management |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 60 mm |
| Depth | 1100 mm |
| Height | 20 mm |
| Weight | 660 g |
| Thickness | 2 cm |
| Package weight | 725 g |
| Packaging data | |
| Package weight | 725 g |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
Vivolink VLWL110S cable accessory Cabl...
£6.98
£5.82
|
Bestseller
Microconnect KON503B cable accessory
£5.71
£4.76
|
Microconnect KON503Y cable accessory
£5.71
£4.76
|
Popular
Microconnect KON503GR cable accessory
£5.71
£4.76
|
Microconnect KON503R cable accessory
£5.71
£4.76
|
Hot Product
Vivolink Cable Channel 2m white
£9.40
£7.83
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
VLWL110S
|
KON503B
|
KON503Y
|
KON503GR
|
KON503R
|
11 571 00
|
| Manufacturer |
VivoLink
|
Microconnect
|
Microconnect
|
Microconnect
|
Microconnect
|
VivoLink
|
| Product type |
Cable management
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|





