We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Vision TC 3MUKCVLF/BL power cable Black 3 m BS 1363 IEC C5
SKU
TC 3MUKCVLF/BL
£13.08
£10.90
In stock
0 available
SKU: TC 3MUKCVLF/BL
EAN: 7296544000009
BS 1363 (UK power plug) to IEC 60320 C5 (Cloverleaf), 3 metres, 7.1 mm, 13 A, 250V, blackBS 1363 (UK power plug) to IEC 60320 C5 (Cloverleaf), 3 metres, 7.1 mm, 13 A, 250V, black
Category: Power Cables
| SKU | TC 3MUKCVLF/BL |
|---|---|
| EAN | 7296544000009 |
| Manufacturer | Vision |
| Availability | In Stock |
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Connector angle | 90° |
| Connector 2 | IEC C5 |
| Connector 1 | BS 1363 |
| Cable length | 3 m |
| Features | |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Connector angle | 90° |
| Connector 2 | IEC C5 |
| Connector 1 | BS 1363 |
| Cable length | 3 m |
| Conductor cross section | 3 x 1.0 mm² |
| Connector 2 standard | IEC 60320 |
| Suitable for use in country/location | United Kingdom |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector 1 gender | Male |
| Product colour | Black |
| Plug and Play | Yes |
| Power | |
| Input voltage | 250 V |
| Input current | 13 A |
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Diameter | 7.1 mm |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Conductor cross section | 3 x 1.0 mm² |
You may also be interested in
| Product |
New
Vision TC 3MUKCVLF/BL power cable Blac...
£13.08
£10.90
|
Recommended
Lenovo 42T5047 Black 1 m
£15.88
£13.23
|
Bestseller
Lenovo 42T5035 Black 1 m
£11.11
£9.26
|
Hot Product
Cisco CP-PWR-CORD-NA= Power Cable for...
£18.73
£15.61
|
Lenovo 42T5047 power cable Black 1 m
£15.88
£13.23
|
Popular
2-Power PWR0004E power cable Black C5...
£14.41
£12.01
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
TC 3MUKCVLF/BL
|
FRU42T5047
|
FRU42T5035
|
CP-PWR-CORD-UK=
|
42T5047
|
PWR0004E
|
| Manufacturer |
Vision
|
Lenovo
|
Lenovo
|
Cisco
|
Lenovo
|
2-Power
|



