We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Videotec WBJA security camera accessory Mount
SKU
WBJA
£28.57
£23.81
In stock
0 available
SKU: WBJA
EAN: 0700880445884
Wall Mount bracket, Aluminium, 285mm, max 25kgWall Mount bracket, Aluminium, 285mm, max 25kg
Category: security camera accessories
| SKU | WBJA |
|---|---|
| EAN | 0700880445884 |
| Manufacturer | Pelco |
| Availability | In Stock |
| Features | |
|---|---|
| Housing material | Aluminium |
| Brand compatibility | Videotec |
| Compatibility | HOV, HOV Hi-PoE IPM, HTV, PUNTO, PUNTO Hi-PoE, Verso Compact, Verso, Verso Hi-PoE IPM, Verso Polar, HEG, HTG, HEB |
| Type | Mount |
| Placement supported | Universal |
| Product colour | White |
| Wall mountable | Yes |
| Maximum weight capacity | 25 kg |
| Ergonomics | |
| Wall mountable | Yes |
| Maximum weight capacity | 25 kg |
| Technical details | |
| Compatibility | HOV, HOV Hi-PoE IPM, HTV, PUNTO, PUNTO Hi-PoE, Verso Compact, Verso, Verso Hi-PoE IPM, Verso Polar, HEG, HTG, HEB |
| Type | Mount |
| Placement supported | Universal |
| Maximum weight capacity | 25 kg |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Length (max) | 28.5 cm |
| Weight | 600 g |
| Package width | 75 mm |
| Package height | 120 mm |
| Package depth | 310 mm |
| Package weight | 700 g |
| Colour | |
| Product colour | White |
| Packaging data | |
| Package width | 75 mm |
| Package height | 120 mm |
| Package depth | 310 mm |
| Package weight | 700 g |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
Videotec WBJA security camera accessor...
£28.57
£23.81
|
Axis 5800-511 security camera accessor...
£25.39
£21.16
|
Recommended
Axis 5503-921 security camera accessory
£39.85
£33.21
|
Popular
Axis 5504-041 security camera accessor...
£39.85
£33.21
|
Hot Product
Axis 5506-611 security camera accessor...
£39.85
£33.21
|
Axis 5507-401 security camera accessor...
£35.58
£29.65
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
WBJA
|
5800-511
|
5503-921
|
5504-041
|
5506-611
|
5507-401
|
| Manufacturer |
Pelco
|
Axis
|
Axis
|
Axis
|
Axis
|
Axis
|
| Brand compatibility |
Videotec
|
N/A
|
N/A
|
Axis
|
N/A
|
N/A
|
| Placement supported |
Universal
|
N/A
|
Universal
|
N/A
|
Indoor
|
N/A
|
| Type |
Mount
|
Mount
|
N/A
|
Housing & mount
|
Stand
|
Mount
|





