We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Varta Watches V393 Single-use battery Sealed Lead Acid (VRLA)
SKU
V393
£1.39
£1.16
In stock
0 available
SKU: V393
EAN: 4020634980758
Watches V393Watches V393
Category: non-rechargeable batteries
| Battery technology | Sealed Lead Acid (VRLA) |
|---|---|
| Battery type | Single-use battery |
| SKU | V393 |
| EAN | 4020634980758 |
| Manufacturer | Varta |
| Availability | In Stock |
Always right on time – chro-nometric accuracy provided by Varta watch batteries. In our complete and reliable high-quality range you are bound to discover just the right battery for your watch!
| Battery | |
|---|---|
| Battery type | Single-use battery |
| Battery voltage | 1.55 V |
| Battery capacity | 65 mAh |
| Battery technology | Sealed Lead Acid (VRLA) |
| Features | |
| Battery voltage | 1.55 V |
| Battery capacity | 65 mAh |
| Battery technology | Sealed Lead Acid (VRLA) |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 1.08 g |
| Other features | |
| Battery type | Single-use battery |
You may also be interested in
| Product |
Varta Watches V393 Single-use battery...
£1.39
£1.16
|
Bestseller
Duracell LR44 household battery Single...
£1.36
£1.13
|
Popular
Duracell LR54 household battery Single...
£1.57
£1.31
|
New
Duracell DL1220 household battery Sing...
£1.96
£1.63
|
Recommended
Duracell MN27 household battery Single...
£1.58
£1.32
|
Hot Product
GP Batteries 2184 household battery Si...
£1.58
£1.32
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
V393
|
LR44
|
LR54
|
DL1220
|
MN27
|
2184
|
| Manufacturer |
Varta
|
Duracell
|
Duracell
|
Duracell
|
Duracell
|
GP Batteries
|
| Battery type |
Single-use battery
|
Single-use battery
|
Single-use battery
|
Single-use battery
|
Single-use battery
|
Single-use battery
|
| Battery technology |
Sealed Lead Acid (VRLA)
|
Alkaline
|
Alkaline
|
Lithium
|
Alkaline
|
Lithium
|





