We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Varta LONGLIFE Power AA Single-use battery Alkaline
SKU
04906 121 761
£6.35
£5.29
In stock
0 available
SKU: 04906 121 761
EAN: 4008496067220
Varta LONGLIFE Power AA, Single-use battery, AA, Alkaline, 1.5 V, 10 pc(s), 143.6 mmVarta LONGLIFE Power AA, Single-use battery, AA, Alkaline, 1.5 V, 10 pc(s), 143.6 mm
Category: non-rechargeable batteries
| SKU | 04906 121 761 |
|---|---|
| EAN | 4008496067220 |
| Manufacturer | Varta |
| Availability | In Stock |
Varta LONGLIFE Power AA. Battery type: Single-use battery, Battery size(s): AA, Battery technology: Alkaline. Package width: 143.6 mm, Package depth: 15.4 mm, Package height: 120 mm. Package weight: 247 kg
| Battery | |
|---|---|
| Battery size(s) | AA |
| Battery type | Single-use battery |
| Battery voltage | 1.5 V |
| Number of batteries included | 10 pc(s) |
| Battery technology | Alkaline |
| Packaging data | |
| Package type | Blister |
| Package width | 143.6 mm |
| Package depth | 15.4 mm |
| Package height | 120 mm |
| Package weight | 250 g |
| Features | |
|---|---|
| Package type | Blister |
| Battery voltage | 1.5 V |
| Number of batteries included | 10 pc(s) |
| Battery technology | Alkaline |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 143.6 mm |
| Package depth | 15.4 mm |
| Package height | 120 mm |
| Package weight | 250 g |
| Other features | |
| Package weight | 247 kg |
| Battery type | Single-use battery |
You may also be interested in
| Product |
Varta LONGLIFE Power AA Single-use bat...
£6.35
£5.29
|
Hot Product
Energizer Industrial Single-use batter...
£7.62
£6.35
|
Recommended
Q-CONNECT KF00644 household battery
£7.80
£6.50
|
Bestseller
Q-CONNECT KF10849 household battery
£9.43
£7.86
|
Popular
Varta 2x CR2430 Single-use battery Lit...
£6.35
£5.29
|
Duracell MX2500 household battery Sing...
£5.65
£4.71
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
04906 121 761
|
636106
|
KF00644
|
KF10849
|
06430101402
|
MX2500
|
| Manufacturer |
Varta
|
Energizer
|
Q-CONNECT
|
Q-CONNECT
|
Varta
|
Duracell
|
| Battery type |
Single-use battery
|
Single-use battery
|
N/A
|
N/A
|
Single-use battery
|
Single-use battery
|
| Battery technology |
Alkaline
|
Alkaline
|
N/A
|
N/A
|
Lithium
|
Alkaline
|
| Battery size(s) |
AA
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|





