We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Varta Longlife AA Single-use battery Alkaline
SKU
04106301134
£14.28
£11.90
In stock
0 available
SKU: 04106301134
EAN: 4008496129959
Varta Longlife AA, Single-use battery, AA, Alkaline, 1.5 V, 24 pc(s), 50.5 mmVarta Longlife AA, Single-use battery, AA, Alkaline, 1.5 V, 24 pc(s), 50.5 mm
Category: non-rechargeable batteries
| SKU | 04106301134 |
|---|---|
| EAN | 4008496129959 |
| Manufacturer | Varta |
| Availability | In Stock |
Varta Longlife AA. Battery type: Single-use battery, Battery size(s): AA, Battery technology: Alkaline. Height: 50.5 mm, Diameter: 1.45 cm, Weight: 23.2 g. Package width: 88 mm, Package depth: 56 mm, Package height: 62 mm. Package weight: 560 kg
| Battery | |
|---|---|
| Battery size(s) | AA |
| Battery type | Single-use battery |
| Battery voltage | 1.5 V |
| Number of batteries included | 24 pc(s) |
| Battery technology | Alkaline |
| Weight & dimensions | |
| Height | 50.5 mm |
| Diameter | 1.45 cm |
| Weight | 23.2 g |
| Package width | 88 mm |
| Package depth | 56 mm |
| Package height | 62 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 88 mm |
| Package depth | 56 mm |
| Package height | 62 mm |
| Features | |
| Battery voltage | 1.5 V |
| Number of batteries included | 24 pc(s) |
| Battery technology | Alkaline |
| Other features | |
| Package weight | 560 kg |
| Battery type | Single-use battery |
You may also be interested in
| Product |
Varta Longlife AA Single-use battery A...
£14.28
£11.90
|
Bestseller
Q-CONNECT KF10848 household battery
£12.18
£10.15
|
New
Duracell Rechargeable Plus AAA Recharg...
£17.40
£14.50
|
Hot Product
Duracell Rechargeable Plus AA Recharge...
£17.40
£14.50
|
Popular
Duracell CR2 Single-use battery Lithium
£20.63
£17.19
|
Recommended
Ansmann 5015538 household battery Sing...
£18.25
£15.21
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
04106301134
|
KF10848
|
81364750
|
81367177
|
020306
|
5015538
|
| Manufacturer |
Varta
|
Q-CONNECT
|
Duracell
|
Duracell
|
Duracell
|
Ansmann
|
| Battery type |
Single-use battery
|
N/A
|
Rechargeable battery
|
Rechargeable battery
|
Single-use battery
|
Single-use battery
|
| Battery technology |
Alkaline
|
N/A
|
Nickel-Metal Hydride (NiMH)
|
Nickel-Metal Hydride (NiMH)
|
Lithium
|
Alkaline
|
| Battery size(s) |
AA
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|





