We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Varta BV-LL 12 AAA Single-use battery Alkaline
SKU
04103301112
£7.93
£6.61
In stock
0 available
SKU: 04103301112
EAN: 5715328201897
Varta Longlife AAA Batteries, 12xVarta Longlife AAA Batteries, 12x
Category: non-rechargeable batteries
| SKU | 04103301112 |
|---|---|
| EAN | 5715328201897 |
| Manufacturer | Varta |
| Availability | In Stock |
| Battery | |
|---|---|
| Battery size(s) | AAA |
| Battery type | Single-use battery |
| Battery voltage | 1.5 V |
| Number of batteries included | 12 pc(s) |
| Product colour | Blue, Yellow |
| Battery technology | Alkaline |
| Weight & dimensions | |
| Height | 44.5 mm |
| Diameter | 1.05 cm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package type | Box |
| Features | |
| Battery form factor | Cylindrical |
| Package type | Box |
| Battery voltage | 1.5 V |
| Number of batteries included | 12 pc(s) |
| Product colour | Blue, Yellow |
| Battery technology | Alkaline |
| Other features | |
| Battery form factor | Cylindrical |
| Battery type | Single-use battery |
You may also be interested in
| Product |
Varta BV-LL 12 AAA Single-use battery...
£7.93
£6.61
|
Hot Product
Energizer Industrial Single-use batter...
£7.62
£6.35
|
Recommended
Q-CONNECT KF00644 household battery
£7.80
£6.50
|
Bestseller
Q-CONNECT KF10849 household battery
£9.43
£7.86
|
Popular
Varta 2x CR2430 Single-use battery Lit...
£6.35
£5.29
|
New
Energizer CR2430 Single-use battery Li...
£7.93
£6.61
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
04103301112
|
636106
|
KF00644
|
KF10849
|
06430101402
|
637991
|
| Manufacturer |
Varta
|
Energizer
|
Q-CONNECT
|
Q-CONNECT
|
Varta
|
Energizer
|
| Battery type |
Single-use battery
|
Single-use battery
|
N/A
|
N/A
|
Single-use battery
|
Single-use battery
|
| Battery technology |
Alkaline
|
Alkaline
|
N/A
|
N/A
|
Lithium
|
Lithium
|
| Battery size(s) |
AAA
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|





