We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Varta 4003211111 AAA Alkaline
SKU
4003211111
£5.24
£4.37
In stock
0 available
SKU: 4003211111
EAN: 4008496356669
AAA, Alkaline, 10 pcsAAA, Alkaline, 10 pcs
Categories: non-rechargeable batteries, AAA
| Battery technology | Alkaline |
|---|---|
| Battery size | AAA |
| SKU | 4003211111 |
| EAN | 4008496356669 |
| Manufacturer | Varta |
| Availability | In Stock |
| Battery | |
|---|---|
| Battery size(s) | AAA |
| Battery voltage | 1.5 V |
| Number of batteries included | 10 pc(s) |
| Battery capacity | 1250 mAh |
| Battery technology | Alkaline |
| Weight & dimensions | |
| Height | 44.5 mm |
| Diameter | 1.05 cm |
| Weight | 11 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package type | Box |
| Features | |
| Package type | Box |
| Battery voltage | 1.5 V |
| Number of batteries included | 10 pc(s) |
| Battery capacity | 1250 mAh |
| Battery technology | Alkaline |
You may also be interested in
| Product |
Popular
Varta 4003211111 AAA Alkaline
£5.24
£4.37
|
New
Duracell Specialties - Electronics bat...
£4.63
£3.86
|
Hot Product
Energizer Industrial Single-use batter...
£7.62
£6.35
|
Bestseller
Q-CONNECT KF00644 household battery
£7.80
£6.50
|
Varta 2x CR2430 Single-use battery Lit...
£6.35
£5.29
|
Recommended
Duracell 1.4 V, zinc-air, 6 pack Singl...
£4.97
£4.14
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
4003211111
|
75053932
|
636106
|
KF00644
|
06430101402
|
DA675
|
| Manufacturer |
Varta
|
Duracell
|
Energizer
|
Q-CONNECT
|
Varta
|
Duracell
|
| Battery type |
N/A
|
Single-use battery
|
Single-use battery
|
N/A
|
Single-use battery
|
Single-use battery
|
| Battery technology |
Alkaline
|
Lithium
|
Alkaline
|
N/A
|
Lithium
|
Zinc-Air
|





