We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Varta 04903 Single-use battery AAA Alkaline
SKU
4903121782
£8.26
£6.88
In stock
0 available
SKU: 4903121782
EAN: 4008496067046
Longlife power AAA pack 12Longlife power AAA pack 12
Categories: non-rechargeable batteries, AAA
| Battery technology | Alkaline |
|---|---|
| Battery type | Single-use battery |
| Battery size(s) | AAA |
| SKU | 4903121782 |
| EAN | 4008496067046 |
| Manufacturer | Varta |
| Availability | In Stock |
| Battery | |
|---|---|
| Battery size(s) | AAA |
| Battery type | Single-use battery |
| Battery voltage | 1.5 V |
| Number of batteries included | 12 pc(s) |
| Battery technology | Alkaline |
| Features | |
| Package type | Blister |
| Battery voltage | 1.5 V |
| Number of batteries included | 12 pc(s) |
| Battery technology | Alkaline |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Height | 44.5 mm |
| Diameter | 1.05 cm |
| Weight | 11.4 g |
| Package width | 127.6 mm |
| Package depth | 11.2 mm |
| Package height | 120 mm |
| Package weight | 151 g |
| Packaging data | |
| Package type | Blister |
| Package width | 127.6 mm |
| Package depth | 11.2 mm |
| Package height | 120 mm |
| Package weight | 151 g |
| Other features | |
| Battery type | Single-use battery |
You may also be interested in
| Product |
Varta 04903 Single-use battery AAA Alk...
£8.26
£6.88
|
Recommended
Energizer Industrial Single-use batter...
£7.62
£6.35
|
Popular
Q-CONNECT KF00644 household battery
£7.80
£6.50
|
Hot Product
Q-CONNECT KF10848 household battery
£12.18
£10.15
|
Bestseller
Q-CONNECT KF10849 household battery
£9.43
£7.86
|
New
Energizer CR2430 Single-use battery Li...
£7.93
£6.61
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
4903121782
|
636106
|
KF00644
|
KF10848
|
KF10849
|
637991
|
| Manufacturer |
Varta
|
Energizer
|
Q-CONNECT
|
Q-CONNECT
|
Q-CONNECT
|
Energizer
|
| Battery type |
Single-use battery
|
Single-use battery
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Single-use battery
|
| Battery technology |
Alkaline
|
Alkaline
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Lithium
|
| Battery size(s) |
AAA
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|





