We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Unicol PZX1U TV mount Black
SKU
PZX1U
£167.05
£139.21
In stock
0 available
SKU: PZX1U
EAN: 0726670207265
765 x 45 x 440 mm, 8 kg, max 60 kg765 x 45 x 440 mm, 8 kg, max 60 kg
Category: Wall Mounts
| Product colour | Black |
|---|---|
| Mounting type | Wall |
| SKU | PZX1U |
| EAN | 0726670207265 |
| Manufacturer | Unicol |
| Availability | In Stock |
Pozimount Universal Mount
- Variable array of hole centres including most standard Vesa range
- Unique taglock system allows easy security fitting
- Easy Fitting
- Flat wall Mount
- Very slim installation - approximately 45 mm
- Back plate with wide array of wall fixing centres
- Cable entry
- Variable array of hole centres including most standard Vesa range
- Unique taglock system allows easy security fitting
- Easy Fitting
- Flat wall Mount
- Very slim installation - approximately 45 mm
- Back plate with wide array of wall fixing centres
- Cable entry
| Mounting | |
|---|---|
| Mounting type | Wall |
| Technical details | |
| Product colour | Black |
| Mounting type | Wall |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 765 mm |
| Depth | 45 mm |
| Height | 440 mm |
| Weight | 8 kg |
| Packaging data | |
| Package width | 800 mm |
| Package depth | 60 mm |
| Package height | 500 mm |
| Other features | |
| Mounting type | Wall |
You may also be interested in
| Product |
New
Unicol PZX1U TV mount Black
£167.05
£139.21
|
StarTech.com TV Wall Mount supports up...
£187.78
£156.48
|
Hot Product
StarTech.com TV Wall Mount for up to 8...
£162.85
£135.71
|
Recommended
StarTech.com TV Wall Mount supports up...
£225.01
£187.51
|
Popular
Vivolink VLFS3770 TV mount/stand White
£214.94
£179.12
|
Bestseller
Equip 650327 43"-80" Long Ar...
£145.15
£120.96
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
PZX1U
|
FPWARTB2
|
FPWARTS1
|
FPWARTS2
|
VLFS3770
|
650327
|
| Manufacturer |
Unicol
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
VivoLink
|
Equip
|
| Product colour |
Black
|
Black
|
Black
|
Black
|
White
|
Black
|
| Mounting type |
Wall
|
Wall
|
Wall
|
Wall
|
Floor
|
Wall
|





