We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Ubiquiti UISP UACC-Cable-PT-1.5M White
SKU
UACC-CABLE-PT-1.5M
£13.76
£11.47
Out of stock
0 available
SKU: UACC-CABLE-PT-1.5M
EAN: 0810010076403
1.5 m, Power TransPort1.5 m, Power TransPort
- Fire-resistant TPE jacket (VW-1)
- Operational temperature range: -40 to 80° C
- Cable length from 0.5 to 50 m
Category: Power Cables
| SKU | UACC-CABLE-PT-1.5M |
|---|---|
| EAN | 0810010076403 |
| Manufacturer | Ubiquiti |
| Availability | In Stock |
| Product Family | UISP |
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Cable length | 1.5 m |
| Features | |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Conductor material | Copper |
| AWG wire size | 12 |
| Jacket material | Thermoplastic elastomer (TPE) |
| Cable length | 1.5 m |
| Product colour | White |
| Colour | |
| Product colour | White |
| Operational conditions | |
|---|---|
| Operating temperature (T-T) | -40 - 80 °C |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 215 g |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Jacket material | Thermoplastic elastomer (TPE) |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
Ubiquiti UISP UACC-Cable-PT-1.5M White
£13.76
£11.47
|
Lenovo 42T5047 Black 1 m
£15.88
£13.23
|
Bestseller
Lenovo 42T5035 Black 1 m
£11.11
£9.26
|
Hot Product
Cisco CP-PWR-CORD-NA= Power Cable for...
£18.73
£15.61
|
Lenovo 42T5047 power cable Black 1 m
£15.88
£13.23
|
Popular
2-Power PWR0004E power cable Black C5...
£14.41
£12.01
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
UACC-CABLE-PT-1.5M
|
FRU42T5047
|
FRU42T5035
|
CP-PWR-CORD-UK=
|
42T5047
|
PWR0004E
|
| Manufacturer |
Ubiquiti
|
Lenovo
|
Lenovo
|
Cisco
|
Lenovo
|
2-Power
|



