We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Ubiquiti UACC-RACK-PANEL-BLANK-1U rack accessory Blank panel
SKU
UACC-RACK-PANEL-BLANK-1U
£21.30
£17.75
In stock
0 available
SKU: UACC-RACK-PANEL-BLANK-1U
EAN: 0810010079947
Cold-rolled carbon steel, 442.4 x 63.5 x 43.7 mm, 250 gCold-rolled carbon steel, 442.4 x 63.5 x 43.7 mm, 250 g
- 1U-size OCD panel
- Uniform aesthetic with UI rack mount gears
Category: Rack Accessories
| SKU | UACC-RACK-PANEL-BLANK-1U |
|---|---|
| EAN | 0810010079947 |
| Manufacturer | Ubiquiti |
| Availability | In Stock |
Rack Mount OCD Panels
Standalone insert that can be easily installed into an existing network equipment rack to create a clean, uniform aesthetic.
Standalone insert that can be easily installed into an existing network equipment rack to create a clean, uniform aesthetic.
| Features | |
|---|---|
| Type | Blank panel |
| Rack capacity | 1U |
| Product colour | Steel |
| Weight & dimensions | |
| Width | 442.4 mm |
| Weight | 250 g |
| Height | 43.7 mm |
| Depth | 63.5 mm |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
|---|---|
| Mounting kit | Yes |
| Quick installation guide | Yes |
| Technical details | |
| Type | Blank panel |
| Rack capacity | 1U |
| Colour | |
| Product colour | Steel |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
Ubiquiti UACC-RACK-PANEL-BLANK-1U rack...
£21.30
£17.75
|
Bestseller
Digitus Shelf for fixed installation i...
£25.39
£21.16
|
Popular
StarTech.com 1U Rackmount Brackets for...
£28.54
£23.78
|
Recommended
StarTech.com 1U 19in Hinged Wall Mount...
£20.03
£16.69
|
Equip Brush Panel, Light Grey (RAL 7035)
£23.56
£19.63
|
StarTech.com 50 Pkg M6 Mounting Screws...
£19.94
£16.62
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
UACC-RACK-PANEL-BLANK-1U
|
DN-19 TRAY-1-SW
|
SV431RACK
|
WALLMOUNTH1
|
327412
|
CABSCREWSM6
|
| Manufacturer |
Ubiquiti
|
Digitus
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
Equip
|
StarTech.com
|





