We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Ubiquiti UACC-Cable-C13-C14 Black 1.8 m IEC C13 IEC C14
SKU
UACC-CABLE-C13-C14
£19.64
£16.37
In stock
0 available
SKU: UACC-CABLE-C13-C14
EAN: 0810177162513
C13-C14 Power Cable, 1.8 m (5.9 ft), 10A/250V, Polyvinyl (PVC), BlackC13-C14 Power Cable, 1.8 m (5.9 ft), 10A/250V, Polyvinyl (PVC), Black
Category: Power Cables
| SKU | UACC-CABLE-C13-C14 |
|---|---|
| EAN | 0810177162513 |
| Manufacturer | Ubiquiti |
| Availability | In Stock |
C13 to C14 braided power cable, 1.8 m, 10A/250V.
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Connector 2 | IEC C14 |
| Connector 1 | IEC C13 |
| Cable length | 1.8 m |
| Features | |
| Jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| Connector 2 | IEC C14 |
| Connector 1 | IEC C13 |
| Cable length | 1.8 m |
| Connector 2 gender | Female |
| Connector 1 gender | Male |
| Product colour | Black |
| Power | |
| Input voltage | 250 V |
| Input current | 10 A |
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 175 g |
| Diameter | 7.5 mm |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
Ubiquiti UACC-Cable-C13-C14 Black 1.8...
£19.64
£16.37
|
Popular
Lenovo 42T5047 Black 1 m
£15.88
£13.23
|
Bestseller
Cisco Connect Cabinet Black 0.7 m
£22.50
£18.75
|
New
Cisco CP-PWR-CORD-NA= Power Cable for...
£18.73
£15.61
|
Lenovo 42T5047 power cable Black 1 m
£15.88
£13.23
|
Hot Product
2-Power PWR0004D power cable Black
£27.66
£23.05
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
UACC-CABLE-C13-C14
|
FRU42T5047
|
CAB-C15-CBN=
|
CP-PWR-CORD-UK=
|
42T5047
|
PWR0004D
|
| Manufacturer |
Ubiquiti
|
Lenovo
|
Cisco
|
Cisco
|
Lenovo
|
2-Power
|




