We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Ubiquiti AF-5G23-S45 network antenna 23 dBi
SKU
AF-5G23-S45
£98.30
£81.92
In stock
0 available
SKU: AF-5G23-S45
EAN: 0810354023293
5 GHz, 23 dBi, 378mm diameter5 GHz, 23 dBi, 378mm diameter
Category: Network Antennas
| Antenna gain level (max) | 23 dBi |
|---|---|
| SKU | AF-5G23-S45 |
| EAN | 0810354023293 |
| Manufacturer | Ubiquiti |
| Availability | In Stock |
The airFiber X antennas are purpose-built with 45° slant polarity for seamless integration with the AF-5X.
| Performance | |
|---|---|
| Antenna gain level (max) | 23 dBi |
| Frequency band | 5 GHz |
| Features | |
| Antenna gain level (max) | 23 dBi |
| Frequency band | 5 GHz |
| Product colour | White |
| Compatible products | AF-5X |
| Technical details | |
| Antenna gain level (max) | 23 dBi |
| Frequency band | 5 GHz |
| Compatible products | AF-5X |
| Harmonized System (HS) code | 85177100 |
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | White |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 3.4 kg |
| Width | 378 mm |
| Depth | 290 mm |
| Height | 378 mm |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 85177100 |
You may also be interested in
| Product |
New
Ubiquiti AF-5G23-S45 network antenna 2...
£98.30
£81.92
|
Recommended
Ubiquiti AM-5G19-120 network antenna S...
£129.77
£108.14
|
Hot Product
Ubiquiti Networks AMO-5G10 network ant...
£117.96
£98.30
|
Bestseller
Ubiquiti LAP-120 network antenna MIMO...
£85.19
£70.99
|
Popular
Ubiquiti LAP-GPS network antenna MIMO...
£98.30
£81.92
|
Panorama Antennas WMM8G-7-38-5SP netwo...
£131.72
£109.77
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
AF-5G23-S45
|
AM-5G19-120
|
AMO-5G10
|
LAP-120
|
LAP-GPS
|
WMM8G-7-38-5SP
|
| Manufacturer |
Ubiquiti
|
Ubiquiti
|
Ubiquiti
|
Ubiquiti
|
Ubiquiti
|
PANORAMA ANTENNAS
|





