We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Pentel BX470-A ballpoint pen Black Stick ballpoint pen Fine 1 pc(s)
SKU
BX470-A
£14.26
£11.88
In stock
0 available
SKU: BX470-A
EAN: 0884851041494
Pentel iZee Retractable Ballpoint Pen 1.0mm BX470Pentel iZee Retractable Ballpoint Pen 1.0mm BX470
- New retractable ballpoint pen perfect for everyday writing
- Low viscosity ink for smooth, skip-free results
- Strong metal pocket clip
- Attractive honeycomb fingergrip
- 1.0mm tip gives approx. a 0.5mm (broad) line width
- Available in 8 vibrant colours – black, red, blue, green, orange, pink, sky blue & violet
Category: Black
| Product colour | Black |
|---|---|
| SKU | BX470-A |
| EAN | 0884851041494 |
| Manufacturer | Pentel |
| Availability | In Stock |
| Features | |
|---|---|
| Type | Stick ballpoint pen |
| Refillable | Yes |
| Clip | Yes |
| Clip material | Metal |
| Housing shape | Round |
| Point type | Fine |
| Writing colours | Black |
| Tip width | 1 mm |
| Line width | 0.5 mm |
| Product colour | Black |
| Recommended gender | Any gender |
| Technical details | |
| Refillable | Yes |
| Point type | Fine |
| Tip width | 1 mm |
| Line width | 0.5 mm |
| Colour | |
|---|---|
| Writing colours | Black |
| Product colour | Black |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
Pentel BX470-A ballpoint pen Black Sti...
£14.26
£11.88
|
Bestseller
BIC Cristal Black Medium Ballpoint Pen...
£19.04
£15.87
|
Popular
BIC 837397 ballpoint pen Black Clip-on...
£17.98
£14.98
|
Hot Product
Q-CONNECT KF00672 ballpoint pen Black...
£14.39
£11.99
|
BIC Round Stic Grip Purple Ballpoint P...
£18.67
£15.56
|
BIC RETRACTABLE BALL PEN BLACK BX 12
£20.40
£17.00
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
BX470-A
|
8373632
|
837397
|
KF00672
|
920412
|
949844
|
| Manufacturer |
Pentel
|
BIC
|
BIC
|
Q-CONNECT
|
BIC
|
BIC
|





