We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Panasonic SR-621 Single-use battery
SKU
SR-621EL/1B
£11.11
£9.26
In stock
0 available
SKU: SR-621EL/1B
EAN: 5410853035480
Panasonic SR621, 1.55 V, 23 mAhPanasonic SR621, 1.55 V, 23 mAh
Category: non-rechargeable batteries
| Battery type | Single-use battery |
|---|---|
| SKU | SR-621EL/1B |
| EAN | 5410853035480 |
| Manufacturer | Panasonic |
| Availability | In Stock |
| Battery | |
|---|---|
| Battery type | Single-use battery |
| Battery voltage | 1.55 V |
| Battery capacity | 23 mAh |
| Features | |
| Battery voltage | 1.55 V |
| Battery capacity | 23 mAh |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 6.8 mm |
| Depth | 6.8 mm |
| Height | 2.15 mm |
| Weight | 0.31 g |
| Other features | |
| Type | Coin |
| Battery type | Single-use battery |
You may also be interested in
| Product |
Panasonic SR-621 Single-use battery
£11.11
£9.26
|
Hot Product
Q-CONNECT KF10848 household battery
£12.18
£10.15
|
Bestseller
Q-CONNECT KF10849 household battery
£9.43
£7.86
|
New
Duracell HR3-B household battery Recha...
£12.94
£10.78
|
Recommended
Duracell HR6-B household battery Recha...
£10.94
£9.12
|
Popular
Duracell Rechargeable D Size 2 Pack Re...
£15.78
£13.15
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
SR-621EL/1B
|
KF10848
|
KF10849
|
HR3-B
|
HR6-B
|
HR20
|
| Manufacturer |
Panasonic
|
Q-CONNECT
|
Q-CONNECT
|
Duracell
|
Duracell
|
Duracell
|
| Battery type |
Single-use battery
|
N/A
|
N/A
|
Rechargeable battery
|
Rechargeable battery
|
Rechargeable battery
|
| Battery technology |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Nickel-Metal Hydride (NiMH)
|
Nickel-Metal Hydride (NiMH)
|
Nickel-Metal Hydride (NiMH)
|





