We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Optoma SHP 300W projector lamp
SKU
BL-FS300C
£70.80
£59.00
In stock
0 available
SKU: BL-FS300C
EAN: 0675650033274
Projector Replacement Bulb for TH1060P, TX779-3DProjector Replacement Bulb for TH1060P, TX779-3D
Category: Projector Lamps
| Brand compatibility | Optoma |
|---|---|
| SKU | BL-FS300C |
| EAN | 0675650033274 |
| Manufacturer | Optoma |
| Availability | In Stock |
Projector Replacement Bulb for TH1060P, TX779-3D
| Lamps | |
|---|---|
| Bulb power | 300 W |
| Lamp type | SHP |
| Features | |
| Brand compatibility | Optoma |
| Bulb power | 300 W |
| Lamp type | SHP |
| Compatibility | TH1060P, TX779P-3D |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 453.6 g |
| Technical details | |
| Brand compatibility | Optoma |
| Compatibility | TH1060P, TX779P-3D |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
Optoma SHP 300W projector lamp
£70.80
£59.00
|
Bestseller
Vivitek 5811116781-SU projector lamp 2...
£67.79
£56.49
|
Sanyo PLC-XW20A projector lamp 132 W UHP
£79.97
£66.64
|
Christie 003-120338-01 projector lamp...
£68.24
£56.87
|
New
BenQ 5J.J6P05.001 projector lamp
£73.30
£61.08
|
Popular
Mitsubishi Electric VLT-EX240LP projec...
£74.94
£62.45
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
BL-FS300C
|
5811116781-SU
|
610-300-7267
|
003-120338-01
|
5J.J6P05.001
|
VLT-EX240LP
|
| Manufacturer |
Optoma
|
Vivitek
|
Sanyo
|
Christie
|
Benq
|
Mitsubishi Electric
|
| Brand compatibility |
Optoma
|
Vivitek
|
N/A
|
Christie
|
Benq
|
Mitsubishi Electric
|





