We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
OKI 44064012 Drum kit black, 20K pages ISO/IEC 19752 for OKI C 800/801/MC 851/MC 860/MC 861
SKU
44064012
£178.34
£148.62
In stock
0 available
SKU: 44064012
EAN: 5031713043324
Black Image DrumBlack Image Drum
Categories: Drum Units, C 801 N, C 810 DN, C 830 CDTN, MC 861 CDTN, MC 861 CDXN, MC 851 DN, MC 860 CDXN, C 810 CDTN, MC 851 CDXN, MC 860 DN, C 810 N, C 830 DN, MC 860 CDTN, C 821 DN, C 821 N, MC 861 DN, C 801 DN, C 830 N, MC 851 CDTN, Unspecified, MC 861 CDXN plus, MC 851 DN plus, MC 861 CDTN plus, MC 861 DN plus, C 830 Series, C 800 Series, MC 862 CDTN, C 821 Series, MC 862 CDXN, C 830 DTN, MC 862 DN, CX 2633
| Capacity | 20000.00 |
|---|---|
| Colour | black |
| Type | Original |
| SKU | 44064012 |
| EAN | 5031713043324 |
| Manufacturer | OKI |
| Availability | In Stock |
Designed for precise compatibility with our products, and manufactured to the highest possible standards, only OKI Printing Solutions consumables ensure maximum performance, longevity and ultimate cost-effectiveness.
Compatible Printers: OKI MC 860 DN, OKI MC 862 DN, OKI C 821 DN, OKI C 801 DN, OKI MC 861 DN, OKI MC 860 CDXN, OKI MC 861 CDXN, OKI C 830 DN, OKI C 830 N, OKI C 800 Series, OKI C 821 Series, OKI C 830 DTN, OKI C 810 CDTN, OKI MC 860 CDTN, OKI MC 862 CDXN, OKI CX 2633, OKI C 810 DN, OKI MC 861 CDTN, OKI MC 861 CDTN plus, OKI MC 851 CDTN, OKI MC 851 DN, OKI C 821 N, OKI MC 861 CDXN plus, OKI C 810 N, OKI MC 862 CDTN, OKI MC 861 DN plus, OKI MC 851 DN plus, OKI C 830 Series, OKI C 801 N, OKI MC 851 CDXN, OKI C 830 CDTN
| Features | |
|---|---|
| Type | Original |
| Page yield | 20000 pages |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Black |
| Product colour | Black |
| Compatibility | OKI C830, C821, C801, C860, MC860cdtn, MC860dn, MC860cdxn |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Page yield | 20000 pages |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Black |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 464 mm |
| Package depth | 128 mm |
| Package height | 210 mm |
| Package weight | 1.85 kg |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 464 mm |
| Package depth | 128 mm |
| Package height | 210 mm |
| Package weight | 1.85 kg |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
OKI 44064012 Drum kit black, 20K pages...
£178.34
£148.62
|
Popular
OKI 43449705 Transfer-kit, 80K pages f...
£185.08
£154.23
|
Bestseller
OKI 44574302 Drum kit, 25K pages for O...
£170.92
£142.43
|
New
OKI 44318506 Drum kit magenta, 20K pag...
£216.17
£180.14
|
Recommended
OKI 44318507 Drum kit cyan, 20K pages...
£216.17
£180.14
|
OKI 44315105 Drum kit yellow, 20K page...
£204.18
£170.15
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
44064012
|
43449705
|
44574302
|
44318506
|
44318507
|
44315105
|
| Manufacturer |
OKI
|
OKI
|
OKI
|
OKI
|
OKI
|
OKI
|
| Brand compatibility |
N/A
|
N/A
|
OKI
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Multipack |
N/A
|
N/A
|
N
|
N
|
N
|
N
|
| Type |
Original
|
N/A
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
| Colour |
black
|
no color
|
no color
|
magenta
|
cyan
|
yellow
|
| Capacity |
20000.00
|
80000.00
|
25000.00
|
20000.00
|
20000.00
|
20000.00
|




