We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Nobo Self Adhesive Gridding Tape 3mmx10m Red
SKU
1901121
£43.92
£36.60
In stock
0 available
SKU: 1901121
EAN: 5028252120722
Self Adhesive Gridding Tape 3mmx10m RedSelf Adhesive Gridding Tape 3mmx10m Red
Category: Other
| SKU | 1901121 |
|---|---|
| EAN | 5028252120722 |
| Manufacturer | Nobo |
| Availability | In Stock |
Adhesive vinyl Gridding Tape is the simple way to lay semi-permanent grids, tables and guide lines onto drywipe and magnetic boards. Gridding tape comes in an ergonomically-designed, tapered dispenser to facilitate straight, accurate lines for a professional finish.
| Features | |
|---|---|
| Length | 10 m |
| Duplex (double-sided) | No |
| Product colour | Red |
| Width | 3 mm |
| Technical details | |
| Width | 3 mm |
| Duplex (double-sided) | No |
| Product colour | Red |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 3 mm |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
New
Nobo Self Adhesive Gridding Tape 3mmx1...
£43.92
£36.60
|
Hot Product
Q-CONNECT KF32153 board cleaning kit B...
£36.34
£30.28
|
Bestseller
Nobo Magnetic Adhesive Tape 10mm x10m
£40.02
£33.35
|
Popular
Nobo Self Adhesive Gridding Tape 1,5mm...
£35.27
£29.39
|
Recommended
Nobo Whiteboard Starter Kit
£39.12
£32.60
|
Q-CONNECT KF15230 interactive whiteboa...
£39.90
£33.25
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
1901121
|
KF32153
|
1901053
|
1901120
|
34438861
|
KF15230
|
| Manufacturer |
Nobo
|
Q-CONNECT
|
Nobo
|
Nobo
|
Nobo
|
Q-CONNECT
|
| Product type |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Accessory set
|
N/A
|
| Product type |
N/A
|
Board cleaning liquid
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|





