We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Nobo Premium Plus insert notice board Indoor Blue Aluminium
SKU
1915189
£203.41
£169.51
In stock
0 available
SKU: 1915189
EAN: 5028252608619
Premium Plus Felt Notice Board 1200x900mmPremium Plus Felt Notice Board 1200x900mm
- Excellent felt surface to pin and display notices
- Bordered by a modern stylish aluminum trim
- Fixed with a traditional through corner wall mounting
Category: Felt
| SKU | 1915189 |
|---|---|
| EAN | 5028252608619 |
| Manufacturer | Nobo |
| Availability | In Stock |
Felt notice board with a modern stylish aluminum trim and fixed with a through corner wall mounting. Excellent felt notice board surface to pin and display your notices.
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Blue |
| Frame material | Aluminium |
| Frame | Yes |
| Proper use | Indoor |
| Frame colour | Aluminium |
| Orientation | Landscape/Portrait |
| Accepts pins | Yes |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 1210 mm |
| Height | 905 mm |
| Depth | 20 mm |
| Weight | 3.66 kg |
| Technical details | |
| Product colour | Blue |
| Frame material | Aluminium |
| Frame | Yes |
| Proper use | Indoor |
| Frame colour | Aluminium |
| Orientation | Landscape/Portrait |
| Accepts pins | Yes |
You may also be interested in
| Product |
Nobo Premium Plus insert notice board...
£203.41
£169.51
|
Nobo Classic Combi Felt/Steel Noticebo...
£205.31
£171.09
|
Q-CONNECT KF01075 planning board
£204.19
£170.16
|
Q-CONNECT KF01078 planning board
£204.19
£170.16
|
Nobo Premium Plus Felt Notice Board 12...
£203.41
£169.51
|
|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
1915189
|
1902258
|
KF01075
|
KF01078
|
1915196
|
| Manufacturer |
Nobo
|
Nobo
|
Q-CONNECT
|
Q-CONNECT
|
Nobo
|




