We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Nobo Premium Plus insert notice board Indoor Blue Aluminium
SKU
1915187
£73.57
£61.31
In stock
0 available
SKU: 1915187
EAN: 5028252608596
Premium Plus Felt Notice Board 600x450mmPremium Plus Felt Notice Board 600x450mm
- Excellent felt surface to pin and display notices
- Bordered by a modern stylish aluminum trim
- Fixed with a traditional through corner wall mounting
Category: Felt
| SKU | 1915187 |
|---|---|
| EAN | 5028252608596 |
| Manufacturer | Nobo |
| Availability | In Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
Felt notice board with a modern stylish aluminum trim and fixed with a through corner wall mounting. Excellent felt notice board surface to pin and display your notices.
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Blue |
| Frame material | Aluminium |
| Frame | Yes |
| Proper use | Indoor |
| Frame colour | Aluminium |
| Orientation | Landscape/Portrait |
| Accepts pins | Yes |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 620 mm |
| Height | 450 mm |
| Depth | 15 mm |
| Weight | 1.08 kg |
| Technical details | |
| Product colour | Blue |
| Frame material | Aluminium |
| Frame | Yes |
| Proper use | Indoor |
| Frame colour | Aluminium |
| Orientation | Landscape/Portrait |
| Accepts pins | Yes |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
Nobo Premium Plus insert notice board...
£73.57
£61.31
|
New
Bi-Office FB0443186 whiteboard 600 x 4...
£70.45
£58.71
|
Bestseller
Q-CONNECT Q-CONNECT NOTICEBOARD 1200X9...
£85.00
£70.83
|
Q-CONNECT Q-CONNECT NOTICEBOARD 1200X9...
£85.00
£70.83
|
Recommended
Nobo Premium Plus Felt Notice Board 60...
£73.57
£61.31
|
Popular
Nobo 1915204 insert notice board Grey...
£82.56
£68.80
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
1915187
|
FB0443186
|
KF01074
|
KF26064
|
1915194
|
1915204
|
| Manufacturer |
Nobo
|
Bi-Office
|
Q-CONNECT
|
Q-CONNECT
|
Nobo
|
Nobo
|
| Installation type |
N/A
|
Fixed
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|




